Zelenski’den flaş sözler… Ukrayna’yı kurtaracak silahı açıkladı!

Ukrayna’daki savaş oğlu sürat devam ediyor. Rus oyuncularına karşı direnen askerlerin ordusuna Batı’dan gelen yardımlara ise bir yenisi daha ekleniyor. Konu ile ilgilida içinde bulunan Zelenski Rusya’yı bozguna uğratmalarını sağlayacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya Devlet Başkanı Putin’in emri ile 24 Şubat’ta başlayacak hız kesmeden devam ediyor.

Ukrayna’nın vuruşu kritik pek çok savaşta Rus askerlerine karşı savaşırken oynanacak yardımlara da ona gün bir yenisi ek.

LAVROV’DAN GÖZDAĞI

Rusya Dışişleri Bakanı Lav, Batı silahlarının artık bugün artık üretlin’ Coğrafi’nin artık üretemediğini gösteriyor. Hedefler artık sadece DNR ve LNR ile değil, aynı zamanda Herson bölgesi, Zaporizhzhia bölge ve bir dizi başka ile ilgili’ demişti.

Lavrov ayrıca NATO ülkelerinin Ukrayna’ya silah göndererek ‘ateşle hediyesini’ söylemişti.

Bu ticareta Batı’dan Ukrayna’ya yardım etmeye devam ediyor.

ZELENSKİ’DEN ÇEKEN SÖZLER

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’nin yeni silah yardımı paketinde bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ifadeler kullanıldı.

Beyaz Saray Cuma, gönderilecek dada olmak üzere 270 milyonluk ek yardım gönderileceğini duyurmuştu.

ABD, Rusya’nın saldırılarına başlamasından bu yana Ukrayna’ya 2.2 milyar doları üye olmak toplam 8 milyar yardım desteğini sağlıyor.

Zelenskiden flaşlar... Ukraynayı kurtaracak silahı açıkladı!

ABD, Rusya’nın saldırılarına başlamasından bu yana Ukrayna’ya 2.2 milyar doları üye olmak toplam 8 milyar yardım desteğini sağlıyor.

ABD’den yeni HIMARS seykiyatı Zelenski’yi bir hayran memnun etti. Ukrayna lideri yayınladığı mesajda Başkan Biden’a teşekkür etti.

Zelenski resmi Twitter hesabı üzerinden gösterim şu ifadelere yer verdi;

ABD Başkanına teşekkür ederiz. Kritik nükleer silah askerlerimizin kurtarılacak, toprakların Rus saldırganından kurtarını hızlandıracak. Uluslarımız arasındaki stratejik dostluğu takdir ediyorum. Birlikte zafere!’

NEWSWEEK’E MANŞET OLDU

Newsweek bu gelişmeyi ‘Zekenski’lerin yeni HIMARS’ların gidişini hızlandıracağını ilan edecekti.

ABD’nin açıkladığı yeni yardım paketi olayı güvenlik açığı HIMARS sisteminin sayısı 16’ya yükseldi.

Zelenski Rusya ile imzalanan Tahıl Sevyatı’nın tamamlanmasının ardından Rus ordusu tarafından uygulanan Ukrayna’nın Odessa Limanı’na ilişkin barış görüşmesi görüşmesinde bulundu.

Ukrayna lideri ‘Bu sadece bir şeyi kanıtlıyor; Rusya ne söylerse söylesin, ne para kazandıracak rahat etsin, bunu uygulamanın tercih edilecektir’ dedi.

Ukrayna Devlet Ofisi Başkanı Başkanı Andriy Yermak ise sergilemek, “Ruslar sistemi olarak gıda saldırısı saldırısı yapmak için her şeyi yapıyor. Kıtlık terörü devam ediyor. Dünyadan geçebilecekli”. Yermak dışındanda, “Gıda garantiye iki yolunda var, bu Rusya’nın nasıl hedefler ve Ukrayna için daha fazla silah yönlendirme” kullanıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ukrayna Güney Hare Komutanlığı tarafından planlanan O, “Düşmanibr seyirleri füze iledessa deniz ticaret limanına saldırdı.

.

Leave a Comment