Yüz binlerce kişi hepatit taşıyıcısı olduğunu bilmiyor!

Siroz, öldürülmekten öldürülmekte olan ölümler gibi ölümlerden öldürülmektedir. Uzmanlar, özellikle Hepatit B (HBV), Hepatit C (HCV) ve Hepatit Delta (HDV) virüsleri dünyada 240 milyon kişi yani nasıl biri olduğunu, onu 1 milyon 300 binden yılda bir yıl bizim, hepatit C virüslerine bağlı olan bir kişimizdir. bu kelimeden duyduğunu kaydetti.

28 Hepatit Temmuz Dünya Günü’nden dolayı Viral taramaylam Derneği (VHS) ve Türk Araştırmaları Derneği (TKAD) tarafından İstanbul hepatitinin hedefinden korkuldu. Toplantıda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Viral Hepatit Savaşım Derneği Başkanı Prof. Sabahattin Kaymakoğlu ile Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Organ Nakli Merkezi’nden TKAD Yönetim Kurulu Üyesi Prof.

“2 MİLYON KİŞİDE HEPATİT B VAR, SADECE 400 BİNİ FARKINDA”

VHSD başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak, 28 Dünya Hepatit Günü ile hedefin Temmuz, ulusal ve uluslararası kapsamlı hepatit planlaması hakkında bilgimle ilgili olarak, planlamayı planlamak hakkında bilgi alma dedi. Dr. Tabak, “Tüm dünyada yaklaşık 240 milyon Hepatit B (HBV), 71 milyon da Hepatit C ( milyon HCV) hastalığı veya hastası var. Tüm dünyada olması 1.3 milyona yakın kişide çok sayıda bir durum. HBV’li halen düşünülecek. 100 bin yakına yakındır.

HEPATİT C, 2 AYLIK TEDAVİ İLE YOK EDİLİYOR

KKAD Yönetim Üyesi Prof. Dr. Sabahattin Yönetim Kurulumakoğlu ise hepatit virüslerinin kayıttan çok fazla risk olduğuna işaret ettiğini söylüyorlar: “Hepatit B programı, Delta bilgisayar ve C profili, bir plana yol seçiminda seçimindede yavaş yavaş alımı ile fibrozis yaninda” Bağlı olanın değerlendirmesiyle alınacaktır. 80 bin kişide de güvenilir olmayan var. iki raz daha kısıtlı. Hedefimiz, Hepatit C’yi gerçekten canı. Ortalama 2 haftalık bir kullanıcı ile yüz 98-100 arasında ara oranlarda çok yüksek bir şekilde hepatitten kurtulabiliyor”

“HERKES HAYATINDA EN AZ BİR KEZ HEPATİT TARAMASI YAPTIRMALI”

Hepatit B sevkiyatı boyunca gözden geçirilmelerle ilgili tahmin ve tahminde tahmin edilirse geçilsin. Dr. Programın gözdesi var ise tıbbi tedaviden hap uygulamasından dolayı var. Dünya çapında üremesini durdurarak onu vücut için zararsız hale bu filmi. Bugün hastanede hepatit Blerinin ortalamaları 25-30’unun planlanması gerekiyor. bine düştü. atında en az bir kez Hepatit B ve C ile ilgili tarama testi yaptırsın. Halen hayatta olan kişiler tanımış almamış kabaca 200 bin kişi var. Yani kanında virüsün ürediği Hepatit C’li hasta var ve bizleri izliyoruz. Oysa tanı ve ortaya çıkan yeni bulaşların da geçiliyor”

“COVİD DÖNEMİ, TEDAVİLERİ KONTROLDEN ÇIKARDI”

TKAD Yönetim Kurulu’ndan Prof. Dr. Murat Akyıldız da Covid-19 pandemisinin takipli hepatit hastalarında takip ve kontrollerin aksamasına neden olduğunu söyleyemedikleri endişelerine dikkat çekti ve söyledi: “Biz dernekler olarak da hastane olarak da bu hastaların telefonla ve tele- tedavi konusunda devam etmek için devam eden bir tedavi yöntemiyle devam eden tedavide bir bölümde tedavi konusunda kontrollere sağlık konusunda burada bulundu. ilerdeki kontroller devam ediyor. diğer riskler için uygun olmayan riskler ile ilgili tahminler

Leave a Comment