Yunan yanıyor! Midilli Adası’ndaki orman yangını evlere sıçradı

Yunan basınındaki haberlere göre, kontrol örneğinden alınamayan, geniş ormanlık galeri’de Vrisa Bölgesi doğru planlamaya başladı. Havadan ve karadan devam eden Yunan Silahlı Kuvvetleri de destek verdi. İhtiyaç halinde yerleştirilecek denizden tahliyesi için Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Birimleri hazır hale getirildi.

Yunan yanıyor!  Midilli Adası'nda orman yangını evlere sıçradı

Yangınla hafif bir şekilde yaralanan bir sağlık Merkezinde eğitilmiş.

Yunan yanıyor!  Midilli Adası'nda orman yangını evlere sıçradı

MERİÇ BÖLGESİİNDEKİ YANGIN DEVAM EDİYOR

Öte yandan Yunanistan’ın Meriç Bölgesindeki Sofulu beldesinde çıkarılmış olan yangın henüz kontrol edilemedi.

Çevre ve Enerji Bakanlığı Genel Müdürü Vangelis Gudufas’tan içerik, Lira Barajı’ndan yararlanan Dadia Ormanı Milli Parkına giden yangın için “zor ve farklı bir durum” yorumunda.

Yunan yanıyor!  Midilli Adası'nda orman yangını evlere sıçradı

Dadia Ormanı Milli Parkı’nın manzaraya yakın çekimden Gudufas, yakın tarihli ve yangınla ilgili işleriyle ilgili sonla mücadelenin zorlaştığını aktardı.

Avrupa Birliği (AB) sistemi içinde belirlenmiş bir doğal çevre olan Dadia Mili Parkı, Balkanlar’a ait Avrupa ve Asya’ya ait bitki ve hayvan tasarımı de ev yapıyor. Park, aynı zamanda çok sayıda kuş turunun göç yolu üzerinde yer alıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Yunan yanıyor! Midilli Adası’ndaki orman yangını evlere sıçradı – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment