YouTube, internet kullanıcılarının en fazla vakit geçirdiği yer oldu

İlk web ulaşımına geçişin üzerinden 31 yıl geçti. kurallar, o zamandan beri en çok Google’ı yapıyor. YouTube ise en fazla mekan olarak öne çıkıyor.

YouTube, internetten en fazla gitmeye cesaret edebildiniz

Tim Berners-Lee, “World Wide Web” (www) projesinin tanıtımıyla ilgili bir içerik içeren ilk web 20 Aralık 1990’da yayında başlatılacak.

İngiliz bilim insanı, yalnızca İsviçre’deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nden (CERN) erişime açık olan siteyi, 6 Ağustos 1991’de herkesin beğenisini sundu.

İlk web platformuna geçişin ardından 31 eğitim süreci web sitesi geçişi. Bu siteler arasında öne çıkanlar motorlu araç yardımları gösterse de aramaları ve sosyal sitelerden ilgi gördüler.

Yıllar içinde yiyecekler

2001 yılındaki en gelişmiş web sitelerinde MSN, Yahoo ve eBay çıkarken, 2007 yılında ise Yahoo, Google ve Ebay şeklindedir.

MSN, Myspace, AOL gibi siteler gibi siteler arasında yer şanslı, zamanların içinde bu platformların da popüler olduğu sitelerin popülerliği.

2012 yılında en popüler web siteleri arasında ilk 3 sırayı Google, Facebook ve YouTube oluşturdu.

İlk sırada Google var

bugün 2 milyara yakın web sitesi bulunuyor. ABD eğitim arama motoru pazarlama şirketi Semrush’ın Haziran 2022 göreli, en fazla ziyaret edilen web siteleri arasında ilk sırada yer alan 47,8 milyar müşteri ile Google yer alıyor.

Google’ı; YouTube (46,8 milyar), Facebook (10,6 milyar), Wikipedia (5,8 milyar) ve Twitter (4,8 milyar) takip ediyor.

YouTube, internet kullanıcısı #1 en fazla gitmeye heveslisiniz

YouTube’da 21 dakika 47 saniye, Facebook’ta 10 dakika harcanıyor

Benzerweb’ arasında yer alıyor, ziyaret başına en fazla mekân siteler zirvede YouTube yer alıyor. İnternet’teki ziyaretlerinde YouTube’da ortalama 21 dakika 47 saniye gibi.

Google’da 11 dakika 4 saniye, Twitter’da 10 dakika 40 saniye, Facebook’ta 10 dakika, Instagram’da ise 7 dakika 49 saniye harcanıyor.

Sosyal medya kullanım oranı

AA’nın haberine göre, kullanıcıların sosyal olana popüler web sitelerinin şekillenmesinde önem arz ediyor.

Statista’nın göreceği, Nisan 2022’de dünyada 5 aktif internette bulunuyor. Bu dünya rakamı yüz 63’ünü. 5 milyar internet kullanımının yüzde 93’ü sosyal medyayı kullanıyor.

YouTube, internetten en fazla gitmeye cesaret edebildiniz #2

Türkiye’deki tablo

Nüfusa en fazla nüfusa sahip olan ülkeler arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore öne çıkıyor.

Türkiye’de sosyal medya içerisinde bulunan yüzde 80,8’ini.

Leave a Comment