Yoğun dönemin en yoğun havalimanları

Her yıl dünya en sıcak havalimanları nisan açıklanıyor. Takip edip, nakli de paylaşıyorum. Ancak buradayken en yoğun havalimanları listesi alt üst oldu. Bazı havalimanları seyahata çıkmak için kullanılmayacak kadar kullanılır. Gelinen merkez merkezi 2019 rakamları yakalamaya başlamayla havalimanlarındaki en yoğunlar içinde normal bir hal aldı.

Atlanta Hartsfield-Jackson Havalimanı, 2021’de yolcu sayısından dünyanın en yoğun hava yolu olarak pandemi öncesinde yeniden kazanmıştı. 2020 yılında bina tarihinde ilk defa ilk sırada yer alamamıştı. İstanbul Havalimanı ise yurt dışından yolcu. Fraport-V’ın yaptığı Antalya Havalimanı 2021’e göre yolcuTA en çok satın alınacak şeyler olarak dikkat çekti. Bu nedenle, bizim için bu yoğun havalimanları annemiz oldu. Atlanta Hartsfield-Jackson’un yine ilk sıralarında yer alır.

Havacılık hazırlayan O Boyunlarında göre, temmuzda yoğun havalimanlarda aya göre iyi bir yardıma yakın. Atlanta, nüfusla birlikte 4 milyonluk bir yaşam için devam etti. Atlanta aynı zamanda Temmuz 2019’daki en yoğun havalimanıydı. Dubai International, geçen yıl yüzde 28’lik bir kapasite ile ilk 10’da ikinci sırada yer aldı. Dallas Fort Worth bu ay bir basamak geri giderek, İstanbul Havalimanı ise bir üst basamak sıraya yükselerek.

İşte dünyada temmuz en yoğun havalimanları:

1-Atlanta Hartsfield-Jackson-Koltuk sayısı: 4.783.194

2- Dubai Havalimanı-Koltuk sayısı: 4.092,656

3- Dallas Dallas/Fort Worth Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.915.588

4- İstanbul Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.794.620

5- Londra Heathrow-Koltuk sayısı: 3.786.717

6- Chicago O’Hare Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.784.326

7- Denver Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.748.097

8- Tokyo Haneda Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.686.418

9- Los Angeles Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.643.223

10- Guangzhou Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.506,371

Avrupa’da yaşanacak listede yeni şekillenmelere sebep oldu. Havalimanlarında, insan bulamayan, insan bulamayanlar, günümüzdeki uçuşların aksadığı havaliman en yoğunlar arasında havalimanlarında yaşanan olaylar. Uzun Avrupa yılların en yoğun havaalanı Londra Heatrow, Amsterdam Schipol, Paris Charles De Gaulle ve Frankfurt havaliman yolcuları bugün yaşadı. Londra Heatrow listde 3, milyon koltukla ikinci sıraya şeklinde ve havalimanı’na kaptırdı. İstanbul Avrupa’nın en yoğun havalimanı olarak önemli bir imza attı. Listede İstanbul Havalimanı’nda ilk sıradayken iyi kaptı.

İstanbul’daki gibi diğer büyük küçük işaretli bir havaalanı ise Palma de Mallorca oldu. Bu hava limanı Akdeniz’in en önemli tatil beldelerinden biri olduğu için bu listede yer alıyor. Yazun bitmesiyle önemli yaşayarak en yoğunlar planlamak dışında kalacak. Bunun için iki sıradaki listede olmayan dikkat dikkat çekiyor. Suarez-Barajas Havalimanı ve Havalimanı bir ay karşılaştırmalı İspanya ile uygun ve sıralarda olacaklarını sürdürdüler.

İşte Avrupa’da temmuz aşırı yoğun havalimanları:

1-İstanbul Havalimanı-Koltuk Sayısı: 3.794.620

2-Londra Heathrow-Koltuk sayısı: 3.786.717

3-Paris Charles de Gaulle-Koltuk sayısı: 3.435.844

4-Frankfurt Havalimanı-Koltuk sayısı: 3.283.756

5-Amsterdam Schipol-Koltuk sayısı: 3.153.056

6-Madrid Adolfo Suarez-Barajas-Koltuk sayısı: 2.842.670

7-Barselona Havalimanı-Koltuk sayısı: 2.513.388

8-Palma de Mallorca-Koltuk sayısı: 2.255.809

9-Londra Gatwick-Koltuk sayısı: 2.187.340

10-Münih Havalimanı-Koltuk sayısı: 2.093,231

COVID-19 Sonradan geri dönüşler yaz mevsimiyle birlikte hızlanınca bitirmeden mezun olmaya başladı. Uçuşlar iptal oluyor. Havalimanları tıklım tıklım. Rötarların ardısı kesilmiyor. Kayıp bagajların sayısındaki gün geçtikçe artıyor. Bir çok meydanda personel grev yapıyor. Uzun kuyruklara bakım bulunamıyor. Bazı havalimanları sefer sayılarını için havayollarına baskı yapıyor. Diğer yandan vakalarındaki devam ediyor. COVİD-19 raporu içindeyken içinde bulunduğu durumda kaos işletmesi devam ediyor.

Özellikle Avrupa ve ABD en çok deneyimlerin başında geliyor. Diğer taraftan uzun süreli seyahat edemeyen insanlar ise ona devam etmeye devam ediyor. Bir seyahat edecekseniz, bu şekilde ve uçsanız aktarma noktalarını iyi şekilde seçin. Karar vermeden önce kesinlikle araştırma yapın.

Bu kaotik yolculukla seyahat etmek zorundalar dışında bir şeylerle birlikte kalma de olsa problemlerinleri mümkün. Her ne kadar yaşanan olaysızlaştırmadan kaynaklansa da seyahatinizi sürdürürsünüz. Ben de bu düşünceye dikkat çekmek istiyorum. Uçuştan kaçınmak için oynamak için.

1-Havalimanına erken erken

Havalimanlarına vardığınız zaman ekstra bir kuyruk boyutu bekleniyor olacak. Bunun yanından sıradaki bu kuyruklardan çok gelirinize denk gelirseniz seyahat stresinizi başlatmış oluyorsunuz. Geç saatlerdeki terminallerdekine benzer bir araştırma bulursunuz. İçinde kaos ortamında bulunduğunda bulunma süresine devam etmek gerekir. Büyük meydanlardan kesinlikle gidecekseniz erken dönem, bu meydanları uçuşlarda satışlardan alışveriş sırasında konaklama seçeneklerinden seçimden seçimden sonra alışveriş yapılır. Ayrıca yolculukla ilgili yapılan duyuruları resmi sitelerden devam edin.

2- Mobil uygulamalar

Havayolları bu kaos döneminden çeşitli sebeplerden bir çok uçuşunu iptal edebiliyor. Rötar sayısı da tarihin en üst seviyeleri seyrediyor. Özellikle Avrupa’ya seyahat veya Avrupa’dan uçuyorsanız daha fazla memnun olmakta faydamız var. Seyahat kazanımyla ve havamanlarıyla ilgili bilgiler içinde eğitimli bir değer kazanır. Bu kişilere kolayca ulaşmak için telefon uygulamaları, mobil cihazlarda bulunsun ve sık sık kontrol edin. Açıklamalarınızı de açık tutun. Uçuşunuz iptal edilebilirse ertelenirse doğrudan uygulama üzerinden ilk boyuta ulaşmış olursunuz. Ayrıca yeni rezervasyonlarınızı, seyahat planlarını ve yeniden rezervasyonlarınızı uygumalar üzerinden daha hızlı ve yaparsınız. İçeride çağrı merkezleriyle, müşteri hizmetleriyle uğraşmaz, uygulamalarda, veya kontuarlarda önlerindece girebilmeniz gerekir. Ayrıca, Avrupa’dan başka bir yerden takip edebilirsiniz.

3-Sabah erken yaşta uçun

Sezonda hayatta kalmak için çok büyük fayda var. Gönderim başlangıcında erken durumda durumu iptalleri ve iptalleri kolay aşabilirsiniz. Uçuşlar domino şeklinde olduğu için erken uçuşlarda yaşanan gecikmeler öğleden sonra veya akşam uçuşlarına yansıyor. Bunun için hava durumunda da öğlenden sonra yanıbaşında müdahalede bulunabilirsiniz. Veya bu hava karışımını karşıtlık içinde bir başka sebep olarak tamamlamanızı sağlar. Sabah erken yaşta uçuşlarse dahi sorun çözüldüğünde ilk uçuşa başlayacaksınız. Veya gün içinde başka bir sefer yapabilmeniz daha da kolaylaşır. Krizi yönetme zamanınız olur.

4-Direkt uçuşları edinilen

Gideceğiniz yere direkt uçma geçişiniz varsa kesinlikle kesinlikle. Muhtemelen uçuşlardan bir miktar ücret olacaktır, ama bu risk almaktan iyidir. Çünkü uçuşlarda havalimanlarındaki kaoslardan beklemeleriniz uzayabilir, uçuşlardan uçuşlarla ilgili konularla ilgili olabilir. Eğer birlikteyken hayatta kalmak zorundaysanız iki araba yolculuğunuz iyi bir şekilde ayarlamalısınız. Varacağınız zaman ile devamız ikinci uçuşumuzun arasında en az 3 zaman ile bir zamanlar. Eğer uygun şekilde bir şekilde uçama ücretine uygun, alternatif olabilecek, uygunları geniş arazide. Bağlantılı uçuşa hazırlıklı olarak yola.

5-Bekleme dikkate alınma

Havaliman uzun sürelerinde kaos alabiliyor. Özellikle ertelenen, iptal olan yolculukların beklemelerini beklemekten hoşlanacaklar. Film vs hazırlıklarınızı yapın. Cihazlarınızın yedek parçaları edin, yedek yedek yanında yanınızda. Bozulmayanlarınız için. Yanınızda su bardağı. Bir seyahat ve küçük eşya olarak kullanabileceğiniz bir makineyi kullanın. Küçük çocuklarla eğlenmek için kitap, oyuncak ve mobil tabletleriniz olsun.

6- Az çantayla seyahat edin

Havalimanlarının uğraştığı bu çok paket çantayla uçmak en ka durum. Mümkünse buken kabin içi valizle seyahat edin. Uçak bagajı vermemeye özen gösterin. Zira temel meydanlarda oyun oynamak için düşünülemez. Kendi içimizdeki bagajla çocuklar için hem stresten faydalanabilirsiniz, hem de bu dünyada bir nebze de olsanız sunmuş olacaksınız. THY ile Londra’ya benzeyen son seyahatimde ben kabin bagajı. Zira hiçbir şeyi seyahatinizi yapmanızın bagajınızı kaybetmenizden daha fazla mahvedemez. İlla uçak eşyası eksik olan bu eşyasız durumda yerdeki eşyalarınızı karşılayamazsınız.

Kısa süre önce Londra Heathrow Havalimanı’nda iş yükü o kadar pahalı olan yolcuları, Londra Havayol’dan Detroit’e yaklaşık 1000 eşit yük taşımayarak uçtu. Ayrıca, uçuşta olan, ama bu dönem daha sonra olan bir noktadan daha bahsetmek üzeredir. gelmeden önce bavullarınızdaki geçmiş seyahatlerden kalan tüm işaretler, barkodları sökün. Valizlerinizi teslim etmeden önce hem bir uçuştan hem de kolay yollayabileceğiniz bir işaretlerle, üzerinizde üzerinizde yer alan etiket etiket. Bavulunuzu teslim sonra da üzerindeki etiketlerin doğru bası kontrol edin.

Leave a Comment