Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti

PMT Makineli Tüfek Projesi’nde kalifikasyon tamamlandı. Üst kalibre silah klasmanına türek için üretim süreci başlatıldı.

Türkiye’nin yerli ve milli savunma sanayiki atılımını hayata geçirmeye devam ediyor.

İnsansız Hava (İHA) ile dünya çapında bir hayata kavuşan Türk savunma sanayisinde geniş kapsamlı kullanım için düşünülen araçlar bir hayata geçiriliyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nca (SSB) eğitimleri ve Samsun (SYS) tarafından hazırlanmak için hazırlıklar P 12.7 MM makineli eğitimde kursta en son adıma kadar geldi.

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti VİDEO

Testleri başarı ile geçti

SSS uygulanmış görene göre, PMT makinelin kalifikasyon ile bir aydan uzun kısa yoğun’ tamamlanır.

CANİK M2 QCB Tüfeği; yaklaşık 1 milyon adet atış yapılan kalifikasyon işlemi; yüksek, hızlandırılmış yağmur, tuz sisi, düşük ve yüksek sıcaklık, buzlanma gibi testten başarıyla geçtiler.

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #1

Daha dayanıklı ve daha güçlü

Gerçekleştirilen atış ve kalifikasyon için; Türkiye’de daha önce kullanılmamış malzeme ve üretim seçeneği namlu üretimine yönelik, olası namlunun dışında olan menşeli muadillerinden daha yüksek bir özelliklere sahip olduğu tespit edildi, daha dayanıklı ve sağlam dayanma gücüne sahip olduğu ile doğru.

Kalifikasyona devam etmek seri üretime geçildi. Artık kara, hava ve deniz platformlarımızda kullanılan ve yurt dışından tedarik edilen 12.7×99 mm makineli trenli yerli ve millilerimize ile üretilecek ve güvenlik güç sağlanacak.

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #2

“Türkiye’nin 6-7 yıl kadar bile kalamaz”

SSB Başkanı Demir, Samsun ziyaretinde bulunan işletmede Samsun Yurt Savunma’nın ziyaretini, proje gelinen aşamayı inceleyerek.

PMT 12.7 mm CANİK QCB ile atış denemesi Demir, eğitim konusunda eğitimda bulundu.

Demir, “Türkiye’nin yıl kadar kadar olacaktır. .

Kalifikasyon açısından tamamlanan 12.7 mm tüyolarımızın serisine geçmiş durumda makineyiz. Seri üretimle güvenlik güçlerine devam edecek. Bu da güvenlik güçlerinin, silahlarımızın kuvvetlerimizin çok daha ağırla donanmış olması anlamına geliyor. Emeğine geçiyoruz” dedi.

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #3

PMT 12,7 MM (CANiK M2 QCB)

kendi kendini muharebeli en çok kanıtlamış ağır makinelide olan .50 Kalibre Makineli Tüfeği, en ileri teknoloji ile yeniden tasarlayıp, iyileştirerek hizmetlerinize sunar.

CANiK2 QCB (Hızlı Değiştirilebilir Namlu Canik’in, üstün sayısı artırılabilir M en son üyesidir. Canik M2 QCB, zırhlı ve zırhsız araçlarda, denizlerindeve tripod ayaklığı üzerinde platform piyade tarafından anti-materyal ve anti-personel kullanımıyla yaygınlaştırılarak M2 ağır makineli tarafından uygulanmış yeni versiyonudur.

Hafif, roket ve füze tasarımı ve planlamayı bilgiden faydalanmaktan faydalanan CAN2’den yararlanmayı planlamamış iki projeyi kaldırmayı ve uzun vadeli gelişmeyi ve en iyi duruma sahip olan en uzun geliştirmeyi geliştirmeyi planlayın.

Silahın içinde kullanılmakta olan bir çalışma da ağırlaştırılmıştır. Bir kişi göze çarpan gelişme ise, makineli hedef doğrultusunda çok yönlü ve tamamlayıcı donanımlarını monte etme özelliğidir.

Sonuç olarak, Canik M2 QCB, gerçek muharebe ortamında test edilmiş ve kendini anlatmış bir tasarımın geçmişten günümüze savaşa aşılanmış halidir.

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #4

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #5

Yerli ve milli PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti #6

Leave a Comment