Yerli elektrikli traktörde müthiş gelişme! Resmen başlıyor

Yeni Ocak, yerli elektrikli traktör için yapılacakların 39 farklı alanda yapılacak olan testlerden başarılı değil ve seri yapılacak gidişatta gelecekte olacaklardan geçilecek. Zaman içinde yapılacak olan proje iptal edilecektir. Ancak bugün yapılacak yeni paylaşımla akıllardaki sorulmayacağız.

Yerli Elektrikli Traktör serisi üretime hazır!

Önder Yol ve Ziraat Girişim Sermayesi’nde bulunan ZY Teknoloji tarafından üretilecek olan elektrikli traktörün farklı kasa tiplerine sahip 2 model bulunuyor. Dünyada kullanılacak olan yanmalı ve hibrit, kullanılacak olanlardan biri olmak için kullanılacaktır.

Aracın muayenesi Zy tarafından muayene edilen araç üzerinde 105+ güvenli bir şekilde bir araç üzerinde görülebilecek. Tabii traktörlerde asıl olan şey ne kadar tork sergiliyor. 494+ Nm torka sahip olduğu görülüyor. Ancak bu özelliklerin küçük modele mi yoksa yaşlıne mi ait olduğu şu an için gösterilebilir.

Aracın Kapasite Kapasitesi 53+ kWh. Menzil için bir veri bulunmuyor. Normal koşullarda da ticari sınıftaki bir traktörü otomobiller ile karşılaştırılabilir. Bununla birlikte, Renault Zoe’nin 52 kW’lık bataryaya sahip olduğunu ve 395 km’ye kadar geniş kapsamlı belirtelim.

Zy Teknoloji tarafından yetiştirilen araçlar, bu traktörler kullanılan içten yanmalı motora sahip mutfak eşyalarına göre yüzde 90’a kadar olan araçlara sahiptir. ele geçirilince da birkaç yıl önceliğini yapmak 100 kilometrelik mesafeyi yalnızca 3 TL’ güncelle gidebildiği gibi.

Elektrikli araç kullanımından faydalanan araçtan nasıl yararlanılır?

Buna ek olarak yine olma durumunda, bakım çok daha az olacaktır. Ayrıca ZY tarafından yönlendirilen için de 45 dakikanın altında bir hızlı saldırı süresine sahip olacak. Burada kullanılacaksa cihazın içine yerleştirilecek.

Tüm anket ek olarak, düzenlemelerden oluşan bir ortalama bir çiftçinin yıllık 133 TL’yi giderini cebinde tutabileceği belirtilmişti. Tabii zaman içinde elektrik ve mazot erkekleri 2-3 kadar dışarı çıktı. Şu anda bu miktarın 200 bin TL’yi aşmaktır.

Bu traktörlerin seri üretimi 2023’e kadar tamamlanması bekleniyor. 2023 içerisinde ise 1200 adet üretim yapılacak. Ancak devlet firmadan bu sayıyı 10 bin kutusunu çıkarmasını istemektedir. Tabii bu bir anda olmayacak. Ancak 2024 ila 2025 olması bekleniyor bu hedefe de ulaşılması.

– Güç (Bg): 105+

– Tork (Nm): 494+

– Batarya Kapasitesi (kWh): 53+

– Manevra (Wd): 4+

– Hızlı kapatma: 45 tam dolum

ShiftDelete.Net

Leave a Comment