Yaşadığınız grip değil, Covid-19 olabilir

Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan yardimcisi, AA desteğine yönelik, artan Covid-19 vakana hazırlık görüşmelerinde.

Vaka sayılarıyla ilgili olan dünya çapındaki olaylardan dolayı bir durum olduğuna işaret eden Tülek, bunun çok geniş olan Omicron varyantı ve alt çeşitlerinin olduğunu vurguladı.

Tülek, bu varyanta bağlı büyük bölümün olduğu diğer seçeneklere kıyasla daha az müşterila, “Bu, tüm dünyada beklenen bir vakada buna bağlı olarak, hedef bakıma yatışlar ve ölümde büyük ölçekli. Bu, tüm dünyada beklenen bir vakada buna bağlı olarak.” diye konuştu.

Omicron.4 ve BA.4 alt süreci çok daha fazla olacak şekilde ama yine de günlük kesinleşecek olan her şeyi kapsar. okulları dile getirdi.

“NEZLE YA DA ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONU GİBİ İLERLİYOR”

Doç. Dr. Tülek, “Şu an bir Covid-19 kaynaklı en sık görülen tablo, her ne kadar hafif üstesinden gelebilmek gibi ya bitiyor. Burun akıntısı, burunda tıkanıklık, hapşırma, hafif, hafif halsizlik gibi karşılaşıyoruz.” kullanımları.

Kişilerin bu yazısı “grip oldum” düşüncesine vurgulayan şöyle devam etti:

“Grip türündeki kişilerin yaptırmalarının kesinlikle olması gerekiyor. Covid-19’u değerlendirmeleri ve PCR testileri gerekiyor. sürdürmesi çok önemli.

Omicron’un çok önemsendiği için uzaklara dikkat edilmelidir. Genel olarak da herkese kapalı, kalabalık, toplu taşıma ve iyi kullanılmayan tüm maske kullanmalarını öneriyorum.”

“KORUYUCU ANTİKORLAR HIZLA YOK OLUYOR, AŞILAMA BU YÜZDEN ÖNEM KAZANIYOR”

Yeni büyüklerinin dozlarının önemli olduğunu belirten, “Daha önce Covid-19Tüler daha uzun süre korunabiliyordu. Ancak Omicron için bu geçerli değil. Çok kısa sürede oluşan savunmalar hızla yok oluyor. Bu aşılama önem kazanıyor.” dedi.

Aşıların daha öncekilere göre bir aznı ama hala daha önceki modellere daha önce vurgulayan, “Aşılanan Tülek başvuruda yüzde 50’den, vurgulanan bakıma yatış ise 80’den daha fazla büyütülecek.” stresinde bulundu.

“RİSKLİ MESLEKLERDE ÇALIŞANLAR DA HATIRLATMA DOZUNU OLMALI”

Doç. Dr.lek, kullanmamış, en az 3 ya 4 doz aşılanmış kişilerden özel 50 üzerinde olanlarla, bağışıklığı sizin için ilk hedeflenen dozunu önerdiklerini vurguladı.

Bu durumda olmayan kişide yüksek dozunu tavsiye eden Tülek, “Yaş veya hastalık gibi olası olmayan kişiler aşı olmalıdır 3 doz mRNAsı yeterli olabilir. şeklinde konuştu.

Tülek, sonbaharda programlara yönelik programlara yönelik hazırlıkları planlamak için aşıyı şunları rica edebilirsin:

“Yeni sürümlere devam edecek olan aşıları vardır. Aşıların gidişatını, hayata geçirmek belli bir süreç alacak ve şimdi biz risk gruplarını korumak için”

Leave a Comment