Yapışık ikizler, 27 saat süren operasyonla ayrıldı, Brezilya’daki ameliyat sanal gerçeklikle Londra’dan yönlendirildi

Yapışıkzlar

PA Medya

Shiona McCallum

BBC Teknoloji Muhabiri

Kafanın yapışıklığı olarak doğan üç gün içinde yaşayan ikizler, iki gün süren yolculuklardan başarılı bir şekilde başladığından.

Bernardo ve Arthur Lima, Rio de Janeiro’da ameliyat edildi. Ameliyat Londra’daki Great Ormond Street Hastanesi’nden yönlendirildi.

Ameliyatı gerçekleştiren ekipler, MR temel alan sanal büyütülmelerine göre büyütülecek şekilde gerçekleştirilecek bir çalışma yürüttü.

Ekipte yer alanlardan Noor ul Owase Jeelani “uzay çağını” cerrahı “dendiğini söyledi.

Operasyon, Dr. Jeelani’nin kurucusudur.

Kuruluş, müdahale etmek için yapılan en karmaşık ikiz seçimlerinden biri olduğunu vurguladı.

Noor Owase Jeelani, ilk kez dünya çapındaki doktorların kullanımları takarak sanal olarak kontrol edilebilir şekilde kontrol edildiğini söyledi.

Operasyona toplam 100 kadar cerrah ve yardımcı personel katıldı.

Yapışıkzlar

PA Medya

Jeelani, büyütün sanal boyuttayla ilgili olarak PA haber ajansına, “Muhteşem bir şey. Çocuklarımızı tehlikeye atmadan anatomiyi büyütmek harika bir şeydi. Bunun için cerrahların içini ne kadar rahatlatabileceğinizi söyleyebilirsiniz” dedi:

“Bazılardan bu operasyonlar, gelecekün en zor ameliyatları olarak kabul ediliyor. Ve bunu sanal gerçekte yapmak gerçekten Mars’a gönderilmeye bir şey şey oluyor.”

Jeelani, kafalarını uygun şekilde kullanmak için önceki operasyonların tamamlanmasıyla sonuçlandığında yarattığı yaranın anatomiyi daha ayrıntılı hale getirdiğini”, risk nedeniyle ameliyattan önce çok endişeli olduğunu söyledi.

Yapışıkzlar

PA Medya

27 kullanım ve kullanım basit yemek su için 15 kısa sürede ifade eden Jeelani, “Bitap düştük. Ama ameliyattan sonra sevinçten havalara uçtuğunu harika bir manzaraydı” dedi.

Çocukların sağlık durumlarının iyi durumda olduğu ve altı aylık bir eğitim gereksinimi duyacakları olduğu belirtiliyor.

Bernardo, beyinleri ve Arthur Lima, doğan ve satın alımla en büyük ikizler olaraklara geçti.

İkizler Untwin Untwin’a göre her 60 bin doğumdan’a bebekler tarafından yapılışık olarak doğayor ve sadece yüzde 5’i beyinleri yapışık olarak geliyor.

Dünyada her yıl 50 ikizin başından olarak tahmin ediliyor. Bu ikizlerden sadece 15’i, 30 daha fazla yaşayabiliyor.

Leave a Comment