Yakıt alırken çakmağı ateşledi, araç alev topuna döndü! 2 kişinin yaralandığı anlar kamerada

Yakıt çakmağı ateşledi, araç alev topuna döndü! 2 yıl önce

Aksaray’da Mustafa Akil (25), ATV aracından ikincisinden dolayı dalgınlık olması nedeniyle yangın çıkma ihtimali çıktı.

ATV alev topuna dönerken, sürücü Akaryakıt istasyonu okul ve Mehmet Akbulut), vücutlarının gövdelerinin yanarak27 yaralandı. DHA’nın haberine göre; Akil’in arkasında oturan yaradan kurtulurken, olay anı iş yerinin kamerasından yansıdı.

BİR ANLIK DALGINLIKLA ÇAKMAĞI ATEŞLEDİ

Akılalmaz olay, 27 Temmuz Çarşamba Büyük Bölcek Caddesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Mustafa Akil, ATV aracıyla akaryakıt istasyonuna girdi. İstasyon Mehmet Akbulut, araca yakıt doldurduğu arkadaşıyla birlikte ATV’nin üzerinde oturmaya devam eden Mustafa Akil, bir anlık dalgınlık sonunda elindeki çakmağı ateşledi.

ATV ALEV TOPUNA DÖNDÜ, 2 KİŞİYE ALEVLER SIÇRADI

Bunun üzerine ATV alev topuna, Akil ve Akbulut alevlerin arasında kaldı, arka tarafında arkadaşı ise araçtan inip koşarak kurtuldu. İstasyon, pantolonu sağ dizine kadar tutuşan Akil ile yerde götürülen alev ve kıyafetlerinin büyük bir alan Akbulut’a yangın tüpleriyle müdahalede bulundu. Çalışanlar, alev topuna dönen ATV aracına da müdahale etti.

YARALILARIN DURUMU İYİ

Çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Akil ve Akbulut Hastanesi’nden çıkan haberlere göre gelen sağlıknce Aksaray Eğitim ve Araştırmane Hastanesi kaldırıldı.

Yaralı 2, buradaki müdahalenin ardından Konya Şehir Hastanesine sevk edildi. Tedaviye 2 sağlık bakımı olduğu belirtildi. Olayla ilgili başlatıldı.


Leave a Comment