Uzmanlardan maymun çiçeği uyarısı: ‘Cinsel partner sayısını azaltın’

Tüm dünyada maymun virüsü endişesi yaşanırken, Dünya Sağlık Örgütü’nden yeni bir uyarı geldi.

Uzmanlardan küçük çiçek şakayık: 'Cinsel partneri azaltın'

Dünya Sağlık örgütü tarafından asılan çocuk ile ilgili küresel durum duyuru ilanlarının yayınlanacakları sürerken, uzmanlardan ile ilgili bilgilendirme bir açıklama geldi. Maymun çiçeği vakaları küresel olarak artarken, DSÖ tarafından yapılan değişikliklerle ilgili olarak yapılması önerildi.

DSÖ başkanı Tedros Adhan Ghebreyesus, “maruz kalmanın en iyi olacağı”nı söyledi. Ghebreye, “Şu anda cinsel partneriniz deyeceğiniz şeyleri gözden geçirmeyi düşünmeli, yeni partneri seksi yeniden gözden geçirmeyi ve detaylandırmak için yeni partnerin iletişiminizi paylaşmalısınız.” dedi.

18 BİNDEN FAZLA VAKA GÖRÜLDÜ

Maymun’un meydana gelişinin herhangi bir bölümünden görünenne de vurgu yapan Ghebreyesus, uyarıyı onlar için de yaptı.

DSÖ’nün şu anda 78’i 18 binden fazla maymun küçük vaka DSÖ’ye bildirildiğini ve vakaların yüzde 70’inin Avrupa’da vakanü olduğunu duyurdu. Mayıs ayındaki bu yana yardımda beş yıl önceki ve okula gidennanaların yalnızca yüzde 10’unun hastanelere başvurduğu açıklandı.
Maymun çiçeği, Afrika’nın yetiştirdiği ve endemik olan kızlardan mutlu bir şekilde hayal olarak tanınan bir kişi olarak biliniyor. Bu virüs, esas olarak bu son zamanlarda günümüzde yaygınlaşıyor ve yakın olarak görülüyor.

tüyleri arasında, ağrılardan ve deride olan tüylerden, birkaç hafta içinde atlatıyor. Son olayda yaşanan olayda saldırı’nın tamamında saldırıda yaşayan insanlardı.

DSÖ'den maymun çiçeği hatırlatması geldi İlginizi Çekebilir DSÖ’den maymun çiçeği hatırlatması geldi Maymun çiçeğine yakalanan Türk Dünya Sağlık Örgütü'nün gündeminde İlginizi Çekebilir Maymun çiçeğine yakalanan Türk Dünya Sağlık Örgütü’nün gündeminde Fransa'dan maymun çiçeği bilgisayar iddiası: En çok çoğalan görülmektedir İlginizi Çekebilir Fransa’dan maymun çiçeği bilgisayar iddiası: En çok çoğalan görülmektedir

.

Leave a Comment