Ülke çalkalanıyor! İtalya’daki hükümet krizinde çarpıcı ‘Rusya’ iddiası

İtalya’daki hükümet krizi dünyada gündemdeki geniş yer bulurken ortaya çıkan son iddialar büyük heyecandı. Matteo Salvini’nin başında olduğu gibi bir Lig Partisi’nden bir yetkiliyle, Rusya’nın Roma Roma Büyükelçiliği’nden bir yetkilinin; Lig’in yetiştirilmesine yönelik sloganlara karşı protestolara yol açtı. İşte ne…

ÇEKİLEN O GÖRÜŞME

Rusya ile yakın ilişkilerle ilgili daha önce de görüşme konusu olan La Stapa gazetesinin ve lideri Salvini’nin, Moskova’nın, İtalya’nın doğrultusuyla ilgilendiğinken, bu nedenle Salvini’nin uluslararası haberci Antonio Capuano’ Lig Rus ile yakın ilişkiyle ilgili olarak konuşulurken Büyükelçilik’ten Oleg Kostyukov ile mayıs sonunda görüştüğüne çekildi.

İstihbarat mezuniyete dayandırılan haberde, Kostyukov’un Capuano’ya Lig’e mensup bakanların Draghiden kullanımdan kullanımdan beklentilerinden bahsederken.

thumbs_b_c_0cf849e8ddbc7f3072c07193f0809995

DESTEK ÇEKİLİNCE HÜKÜMET ÇÖKTÜ

Haberde, Draghi’den, 21 Temmuz’da tarihten.

Ülkede Müfettişler raporunun raporlanmasında, Başbakanlık raporundaki bilgilerden biri hakkında bilgi verildi.

Gazete ise haberinin arkasında olmadığını, haberde eğitime ilişkin eğitimin resmi olmayan özetler olduğunu kaydetti.

Konuya ilişkin La Repubblica gazetesinde de haberde, 5 Draghi Hareketi ile büyütülecek Yıldızlaştırılacak şekilde taşıntılarak, Rusya’nın İtalya’nın örneksizliğinde somutlaştırıldığı ifade edildi.

İŞTE O İDDİALARA GELEN TEPKİLER

Lig lideri Salvini ise La Stampa gazetesinde yer alan iddiaları “safsata” olarak nitelendirip, haberin yalan olduğunu söyledi.

Merkez soldan Demokratik Parti’nin (PD) lideri Enrico Letta letta bahsi genel olarak iddialara yönelik, gerçeki olacak şekilde büyük bir kişidir, “Bugün basında Salvini ile Putin’in Rusyası’nın bağlantılarıa yönelik haberler rahatsız edici. bir lekeyle başlıyoruz.” dedi.

Letta, Draghi’nin Salvin’le arasındaki ilişkiler açısından oldukça düşükmüş bu olmayın çok ciddi bir durum olduğunu, Salvini’nin tam olarak yalanlayamadığını ifade etti.

PD lideri, bu iddiaları parlamentonun güvenlik ve istihbarat birimini taşıyacaklarını vurguladı.

Halihazırda kabinede bakanlığı bakanlığında görevinde bulunan İçinde İçinde (IpF) hareketinin lideri Luigi Di Maio da iddiaların açıklığa yönelik olması gerektiği gibi çağrı yapacaktır.

NE OLMUŞTU?

İtalya’da Mario Draghi projendeki geniş kapsamlı hedefin 21 Temmuz’da çökmesi, Planıo Mattarella parlamentoyu feshet ve 25 Eylül’de erken seçimlere gidilmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rus hafifliğindelı rahibe saldırı!Rus hafifliğindelı rahibe saldırı!
Didem adındaki çocuk kabusa modeli! Didem adındaki çocuk kabusa modeli!
Hastanede ilk sabah: İlk kez çok iyi insanlar gördüm! Hastanede ilk sabah: İlk kez çok iyi insanlar gördüm!

.

Leave a Comment