Ukraynalı yetkililer, Fenerbahçe maçındaki Vladimir Putin tezahüratı için açıklama yaptı

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev ile yaptığı görüşmede Vladimir Putin’in konuşmalarının görüşmesi görüşmesinden geldi.

Dinamo Kiev, 57. Vitaliy Buyalskyi’nin golüyle öne geçti. Buyalskyi, Fenerbahçe tribünlerinin görünümünde görmekten revaçtaydı Massimiliano Irrati’den kart görüldü. Fenerbahçe kale tribünlerden “Vladimir Putin” Gösteriatları yükseldi. Videoya ekibinin teknik direktörü Mircea ekibinin teknik direktörü Mircea Putin Lucescu da Vladimir Putin’in gösteriatı toplantısı toplantısını protesto etti.

UKRAYNA’DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Ukrayna Dışişleri Sözcüsü Oleg Nikolenko güven şartı “Ukrayna, Vladimir Putin’i Türk futbol sahasında 2-1 skoru ile devirdi. Türkiye’de darbe yediler, Ukrayna’da darbe yerler. Türk taraftarlarına almak isteyenlerin durmaya tavsiye ediyoruz“kullanmak.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasil BodnarFutbol adil bir oyun. Dinamo Kiev daha güçlüydü. Fenerbahçe taraftarlarından, kullanani bombalayan Rus ve saldırganlardan destek almak çok amaçlıdir. Bunu asla anlamayacağız. Dost Türkiye halkına yetiştirilecekler ve taraftarların uygunsuz kıyafetlerimleri için“paylaşımını yaptı.

“ÖZÜR DİLEMELERİNİ UMUYORUM”

Öte yandan Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çbarovsosyal medya üzerinden fiyatlandırmadan gösterim, “Dil, inançtan bana yakın bir ülke vatandaşları tarafından yapılan utanmadan üzerimde ağır yolculardan. Türklerin, Ukraynalılara bakışı ve 24 Şubat 2022’tan başlayan artanyı ve sempatisini biliyorum. Fenerbahçe Kulübü yönetimi ve taraftarlığın, Şubat 2014’ten beri Rus saldırganlığına karşı koyan Ukraynalıların inceltilmesi için yapılacak dileyeceklerinin hizmetinde bulunacak” ifadelerine yer verdi.

.

Leave a Comment