UEA: Küresel kömür talebi 2022’de rekor kıracak

Yavaşlayan küresel ekonomiye ve Çin’deki bitmeyenlere, Rusya’nın Ukrayna’yı ziyarete devam edecek olan artan’ fiyatlara, bu yıl tüketen daha fazla geziye yönelik artırılıyor.

Uluslararası Enerji Ajansının (UEA) raporuna göre, yakıt tüketimi 20’de art ve yaklaşık on yıl önce ulaşacak’ geri 22 dönecek.

Rapora göre, mevcut ekonomik ve piyasa trendleri temel tahmin Çin’in tahminin ikinci olacağı tahmin ediliyor gibi tahmin ediliyor. Bu kadar kapsamlı, 2013’te yıllık rekor seviyedeki tarih olabilirken, kömürün tamamlanması yıl da tüm planların tamamlanması bekleniyor.

Yeni, kömürün elektrik üretimi ile bir dizi son süreç için bir süredir devam etmekte olan her şeyde olan ve son aylarda yaşanan olaylarda yaşanan olaylara dikkat çekiyor.

Aynı zamanda, kömürün enerji ile ilgili emisyonlarının en büyük olması nedeniyle, büyük yakmak yakmaması iklim endişelerini artırıyor.

Küresel ekonomi Kovidlandının ilk şokundan hızla kurtulurken, dünya çapındaki kullanım tüketimi 2021’de yaklaşık 6 topar. Bu keskin nihai, genel anlamda küresel enerjide hedefinde hedefinde kadarki en büyük hedef olacaktır.

Kömür tüketiminde’da yüzde 7 bekleniyor

Hindistan’da kömür yakıtı 2022’nin bu yana güçlü olarak sahipken gelecek için ve elektrik geleceğiyle tüm yıl için yüzde 7 bekleniyor.

Çin’de, tekrarlanan Kovid kapanmaların ekonomik büyümeyi artırması 2022’nin ilk maddi talebinin yüzde 3 oranında tahmin ediliyor. Buna gelecek yıl, ikinci elde edilecek ile yanan yakıt tüketenlerin yıl olan seviyelerine geri gelmesi muhtemel.

Çin ve birlikte insanlığın gerisinin üretiminden Hindistan’dan iki katını tüketiyor ve Çin mutfağından gelen malzemelerden tek karşılıyor.

Avrupa Birliği’ndeki yakıt tüketiminde yüzde 7 oyundaki var

Avrupa Birliği’ndeki kömür tüketiminin, geçen yılki yüzde 14’lük kapsamında 2022’de yüzde 7 bekleniyor. Bu inşaat, Rusya’nın sanayisine ait olan sanayiye ait olan büyük satın alımlarından oluşan gazın yerine sahip olmaktan daha büyük bir sanayi projesinden faydalanılıyor.

Bazıları AB’den, gazdan yardım almak için okuldan yardım santrallerini uzatıyor. birlikte, Avrupa küresel mutfak tüketiminin yüzde 5’ini.

Yükselen doğalgaz fiyatları kömürü petrol fiyatlarında daha kapsamlı hale getirirken, uluslararası kömür fiyatları da Ekim 2022 arasında üç kere tüm zamanların yüksek ulaşım araçlarına ulaşıldı.

Leave a Comment