Üçlü sistem bizde işlemez – MURAT ÖZBOSTAN

MURAT ÖZBOSTAN sordu, GÜRCAN BİLGİÇ gündemi yorumladı

Beşiktaş sistem bir türlü ulaşamıyor. kediotu İsmail ısrarcı. Bu sisteme katılım devam etmekte başarılı mı?
Valerien İsmail’i, Vitor Pereira’ya çok benzetiyorum. Maceracı bir teknik adam. Yüksek tempo ve nabızla oynamak istiyor. iki plan var; ‘Baskı başvurusu topu kapacağız, kapatma yerleşeceğiz.‘ Bu şampiyon takım oyunu değil. Maç kazancı, göze de hoş gelir ama bizim ligde kapanan takımlara karşı farklı oyun setleri ve planlar da gerekiyor. Ligin 10. Haftasında, artık bu tartışmayız. Tek bir açık kapı var; Beşiktaş taraftarı ve yönetimi bu deplasmanda yapılanma olarak kabul edip, gelecek sezonların hazırlığı gibi görürse…

İKİ 6 NUMARADAN VAZGEÇMEZ

Jorge Jesus’un ilk maçtan farklı bir 11 ile sahaya onaylanıyor mu? Hücum hattında oyuncu mu?
tarihi itibari ile. Stratejisi farklı bir karşılaşma çünkü. Daha fazla risk almak ve korkutmalı rekabeti. İki ‘altı numaradan’ vazgeçmez. Ama ön gösterim karakterle oynayacaktır. Mesela, Bruma veya Emre Mor’u ilk 11’de yaşınız. Süper Lig’deki pek çok yer takım, döşenmiş Dinamo Kiev gibi oynayacak. Ve bu gecede oyuncular tüm sahada sevmektir. Hem lig serüveninin ön kapıda çıkacaklar hem de çözüm üretme kapasitelerini test edecekler.

MHK ARIZAYI GİDERMELİ!

MHKyönlendirmelerin hibrit sistem ile atanacağını açıkladı. Başkan Sabri Çelik’in bu sözler için yorumunuz nedir?
Hakemlerin nasıl atandığı değil, düdüklerini hangi nefesle çaldıkları önemli. iki sezondur skandallar yaşandı. Normal olmayan edilmişti. VAR hakemlerinin bazı kararlarını takımına göre verdi. Algoritmanın nasıl yorumlandığı önemli. Hakemleri puanlarına göre mi belirleyecekler, tecrübelerine veya yönlendirilme zaaflarına göre mi? geçen sezondaki “arızalı” hakemlerle sezona başlarsa bu ligin olamaz.

BAŞKA STOPERE İHTİYAÇ YOK

Fenerbahçe’nin yeni albümü stoper Henrique İstanbul’a geldi. Daha iyi bir stoper şart mı?
Kim Min-Jae gitti ama kadroda geniş bir stoper havuzu da var. Güven mahremiyetleri olsa da yeni transfer doğru bir seçim. Gustavo Henrique stil olarak “Hava Komutanı…” İyi bir sağ ayağı var. Karşılayan stoper değil. Forma rekabetinde tam olarak olacaktır. Arao’nun da stoperlerini tavsiye ederiz. Bu tablo başka bir oyuncuya ihtiyaç gibi.

EMRE BAŞKIYI KALDIRAMADI

Emre Akbaba Galatasaray’ın üzerinde numara numara görür mü görme bir oyuncu şart mı?
Türkiye’nin en iyisi oyuncularından Emre ama bu tarayıcıyı kaldıramadı. Beklentiler büyük, performans düşük baskısında da arttı ve baş edemedi. Şimdi Oliveira ile birlikte bu görevi üstlenecek. Yine de de benzer problemlerle beslemesi, “10 numaradan” fazla, bir “altı numaraya”, iyi bir defansif orta sahaya Bağlı.

O DOSYA ÇEKMECEDEN ÇIKMAZ

TFF yönetici Mehmet Büyükekşi göreve geleli 1 ay ifade etti ve Fenerbahçe’nin dünyalılık dosya uzantısı için kurallar diyorsa onu yapacaklarını dedi. Yorumunuz nedir?
Mehmet Büyükekşi bir yıl görev yapacak. kimse karar almadığı gibi, kulüpler ne isteksa önünü açtı. Bu kısa sürede Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğu onaylayacak cesareti olsa bile, tepkileri. “Kurallar” diye cümleye başlamışsa bilin ki o dosya çekmecesinden çıkmaz.

TAKIM OYNAMAZSA TARAFTAR MAÇI ALIR

Fenerbahçe bugün Dinamo Kiev ile rövanş maçına çıkacak. Yüzde 100 tur atlar diyorsun?
Zor bir takıma karşı oynadıkları ilkel tuzağa düşmediler. Aslında Lucescu iyi plan yaptı. 30 faul yaptırdı takımına, Fenerbahçe’nin temposunu düştü, pas ahengi yakalamasını engelledi. Bu faullerin hiçbirini de ceza yolu yakın yaptırmadı. Bu maç da işi penaltılara kadar götürmek. Bu kez işleri değiştirecek 50 bin taraftar olacak. eski takım oyunları, taraftar maçı alır. öyle bir yaşanacak Kadıköy’de. Sezonun galasını yapacaklar. Dinamo Kiev maçı, Jesus’un, eski ve yeni tüm doğum günü başlangıçlarının varmalarını oluştur.

TRABZONSPOR’UN UYANMASI LAZIM

Trabzonspor hazırlık maçlarında iyi sonuç alamaz. Bir telaş var sanki. Oysaki hemfikir olduğu konu, iyi bir ilişkinin olduğu. Abdullah Avcı da ısrarla sağ stoper ister. Trabzonspor’daki panik için yorumunuz nedir?
Trabzonspor takımının vücut dili iyi değil. öyle ölçeknu koparan, çok isteyen, gözleri kararmış bir takım yok sahada. Zaten Abdullah Avcı da son açıklamalarında ‘Yeni hedef, yeni uyum’ inanarak olmayan kız çizdi. şampiyonluk, şöför hırsını da bitirmiş sanki sanki. Ben Şampiyonlar Ligi kuraları isteksiz takımda bazı kadro dışı güzellikler saymam. Kadronun uyanması lazım.

.

Leave a Comment