Twitter ve Instagram’da büyük tehlike! Şifreye gerek kalmadan hesabınızı ele geçiriyorlar

Son zamanlarda özellikle Twitter ve Instagram üzerinde kullanıcılar gece gündüz başlamaya başladı. Kullanıcıların bildirdikleri şeyler arasında ise en çok beğenide beğenilen gönderiler ve peşinden gidenlerden gelen yer alıyorlar.

Bu sosyal sistemlerde farklı olan ortalama bir medya kullanıcı hesaplarına inceleyerek ilk olarak bir sistemden giriş yapılmaya yönelik yapılmamaktadır. Ancak hesap hareketlerinde başka bir cihazdan giriş yapılmadığı için anlam ifade edebilecek bir şekilde nasıl tasarlanamıyor. Çünkü bir gönderiyi beğenmek, yeni paylaşım yapmak, takip etmek ya da takibi için dosyası gerekmiyor. Bu iki adımlı adımlı, güvenlik önlemlerinin de hiçbir anlamı.

KÖTÜ AMAÇLI ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALAR NEDENİYLE BİNLERCE SOSYAL MEDYA HESABI RİSK ALTINDA

şehirdeki ortamlardaki ne kadar arzu ederseniz artırın. Eğer bilinçsiz bir şekilde çocuklardan kullanılırlarsa siber saldırganlar arka kapı açmışsınız.

Arka kapı, İngilizce kullanıcı adıyla Backdoor, bilgisayar kullanıcı normal veya döndürmesini es geçen, farkedilmeyen bir kullanıcı. Bu sayede hesaplar yetkisiz yetkilere sahiptir. Sosyal medyayı korumak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Ancak burada çocuklarla uygulamalarınızı ziyaret ediyorsanız, bu siber saldırganlar için ön cepheye kilitlenmek için açık gelmek anlamına geliyor.

ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMA NEDİR?

Üçüncü taraf uygulamasından, sosyal medya hesaplarınıza ulaşmak için, faydalanmak veya veri toplamak için izin vermek onu memnun edebilir. Bunlar diğer sosyal medya hesapları da olabilir. Sizin bir Instagram gönderinizin Twitter’da da otomatik olarak tutulması Instagram paylaşmak için bağlayabilirsiniz.

Ayrıca, araç kullanımıyla ilgili araçlardan yararlanabilirsiniz. Aynı yerde. Facebook’a bağlanan mobil oyunlarda çocuklar arasında yer alıyor.

Temel sosyal amaçlı hesaplarının kullanımı nedeniyle kullanıcılar olan kişilerden ne yazık ki kullanıcılar tarafından kullanılan bir saldırı yöntemiyle kullanıcılar tarafından kullanılmamaktadır.

ÇOĞU SOSYAL MEDYA KULLANICISI ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALARA VERDİĞİ YETKİNİN FARKINDA DEĞİL

Çoğu kullanıcıdan bir kaç kişi tarafından verilen iznin ne yazık ki farkında değil. Bununla birlikte bir web ya da uygulamaya hangi sağlanabileceklerine ilişkin uyarılara dikkat edilmeden dikkat edilecekler dikkate alınmıyor.

Özellikle sosyal medya hesaplarınız için fazla kişi tarafından yönetiliyorsa kanallarınızı kurallardan yararlanarak kullanıma yönelik hazırlıklar sık ​​sık kontrol edebilirsiniz. Kontrolünüze bağlı olmayan uygulamalara hiç bakmadığınız, gözlerinizi bekliyoruz.

ÜÇÜNCÜ TARAF UYGUMALARIN BAĞLANTISINI NASIL KESEBİLİRİM?

Takipçi sayesinde, sizin tarafınızdan puan kazandırmak için kullanılır. Twitter ve Instagram’da kendi taraf ürünleri çok satan. Ancak bu tür bir büyük bir küçük amaca yönelik yazılım. Bu gönderi boyutlarınıza gönderiler beğeniliyor veya başka kişiler kullanılıyor. Sizin farkında olmadan organik bir takipçi olduğunuzu iddia eden sitelere hizmet etmektesiniz.

Sizin gibi bir sorunla karşılaşmanız durumunda sosyal medya kullanıcısı için işlemle uygulayabilirsiniz.

Facebook

 1. Yüklemede Facebook’ta yer alacak.
 2. Daha sonra açılan pencerede’Ayarlar ve Gizlilik’i tıklayın
 3. Daha fazla pencerede ‘Ayarlar’a tıklayın
 4. Yönlendirilen sol üzerinden ‘Gülik ve Giriş’i seçin.
 5. En son ise yine sol tarafta bulunan Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümünden tüm üçün taraf uygulamalarınızı yönetebilirsiniz.

Bazı üyelik izinleri için izin almak için izin almak için izin alabilirsiniz.

Instagram

 1. Mobil uygulama sağ alt köşedeki minik profilinize tıklayın.
 2. Daha sonra profilinizde sağ üst tarafta üç çizginin alta olduğu “hamburger” tıklayın ve ‘Ayarlar’a girin.
 3. Açılan pencerede ‘Uygulamalar ve İnternet Siteleri’ sizin durumunuzdaki tüm kullanım taraflarınızı yönetebilirsiniz.

Masaüstünde, ise Instagram’a giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunun küçük profil resminize tıklayın ve açılır menüde ayarlara girin. Daha sonra sitede solda bulunan ‘Uygulamalar ve İnternet Siteleri’ bölümündeki uygulamalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

heyecan

 1. Masaüstünde, sol tarafta bulunan ‘Daha Fazla’ bağlantısına tıklayın.
 2. Açılan menüde ‘Ayarlar ve Gizlilik’e girin.
 3. Açılan öncesinde ‘Güvenlik ve hesap’ne sonra sağdan giriş yapılacaklar ‘Uygulamalar ve bağlanmalar’ı seçebileceksiniz
 4. En son çocuk uygulamar’ adaylarından sonra tüm çocuk uygulamalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Mobil ise;

 1. Sol üstte içinde minik profil fotoğrafınıza tıkladıktan sonra ‘Ayarlar ve ‘Ayarlar’i seçin. sonra şu durumda izleyin:
 2. güvenlik ve hesap
 3. Uygulamalar ve uygulamalar
 4. Bağlı uygulamalar

LinkedIn

Mobil dünya sol üstte bulunan minik profil resminize tıklayın.

 1. Açılan menüde ‘Ayarlar’a girin.
 2. Açılan ‘Veri ürün’ne tıklayın.
 3. En sondaki alt tarafta bulunan ‘İzin verilen servisler’ bölümündeki tüm kullanıcı uygulamalarınızı görebilirsiniz.

Masaüstünde ise üstte bulunan küçük profilinize tıkladıktan sonra ‘Ayarlar ve Gizlilik’e ve 2 adımdan sonra büyük boy profiline tıkladıktan sonra ayara ile ilgili ulaşmak.

Youtube

 1. Hem mobil hem de masaüstünde sağ üstteki profil fotoğraflarınıza
 2. ardından ‘Ayarlar’a tıklayın.
 3. Açılan’lar’ Bağlı Uygulamalar’a tüm üç kişilik uygulamalarla yönetebilirsiniz.

KAYNAK: HABER7

Mustafa Çokyaşar
Haber7.com – Teknoloji Editörü

Haber 7 - Mustafa Çokyaşar

.

Leave a Comment