TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil Hürjet için tarih verdi: 230 günümüz kaldı

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Türkiye’nin uçakları uçakları. İngiltere’de fuarda Türk uçakları sergilendi. CNN Türk’e açıklamada içinde bulunan Kotil, sesten 1.4 kat daha hızlı yükselen Hürjet’i hadise. Kotil, Türkiye’de mühendis, aşılanacak şekilde aşılanabileceğinden yurt dışından korunacağından.

‘KUMANDASI ​​DEVRİM YAPACAK’

Temel Kotil’in açıklamaları şöyle: “Hürjet ilk uçak tasarımı, Türk mühendisleri hazırlandı. İlk 18 Mart 2023’te olacak. var. Türkiye’de ilk jet uçağı Sesten 1.4 kat hızlı uçacak.ları gerçek, çok basit bu. Büyük ekran var. Tek ekran ve ekipman ekran. devrim yapacak.

Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet havalanmak için gün ediyor diyor

EKONOMİ

Türkiye’nin ilk yerli jet uçağı Hürjet havalanmak için gün ediyor diyor

‘SAVUNMA AMAÇLI DA KULLANILABİLİYOR’

Mühendislerimiz sadece Türk değil. Yurt dışından da üretiruz. “Pakistan’da ofis açtık getiriyoruz. Nijer’e de ofis açacağız. Nijerli olup da Türkiye’de öğrenim gören var, onları eğitip Nijer’deki koyacağız. 200’e yakın yabancı mühendis var. Hürjet’ten 2 tane Nijer’e satış gerçekleşti. Çad’a da satışı yapıldı. Eğitim ve savaşa uçak gemisi. Yakın destek uçakları, füzeler ekleyebiliyoruz ve savunama amaçlı da kullanılabiliyor.

  • ATAK kendi sınıfının en iyisi. 5 ton sınıfının en iyisi. Manevra ve vurma, sıcak kanat uçtu. Filipinler’e gitti. Nijer’e de gidecek. Hürjet’te Kanada motor var 1600 beygir. Aviyonikleri Aselsan’a ait.

‘AKSUNGUR 50 SAAT HAVADA KALABİLİYOR’

Milli Muharip yüzde 100 yerli olmak zorunda. Öbür sistemleri yüzde 100 ucuz maliyetli oluyor. Hürjet’in iniş takımını İtalyanlara yaptırdık. Yerlilik stratejik bir konu.

Aksungur 50 saat saat kalabiliyor. 35 bin ayak çalıştırılıyor. Pilot uyuyor, uçak uyumuyor, pilot yerde çalışıyor.

Milli Muharip uçaklar 2028’de teslim edilecek. Önce F16 motoru kullanılacak. Sonra da kendi motorumuzu kullanacağız. Bizler için aramanızı. Türkiye şu anda tamamlamadan verme limit yok. TUSAŞ kendi yetiştiriyor. Mühendiste de limit yok. elektronikte olacak şekilde, çalıştırıyoruz. Pakistanlılarda akışkanlarda gidecekleri.

HÜRJET Projesi'nde heyecan verici gelişme: Üretilen ilk ön tasarım hattına gidişat

FOTOĞRAF 7

Başlık

TUSAŞ’tan kaynaklanan göre, şirketin 2017 yılında kendi öz kaynaklarıyla başlattığı HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi’nde bir aşama daha hayata geçirildi.

Başlık

Bu uçağın uçağın ilk ön tasarımı tamamlandı ve oğlu montaj hattına tamamlandı.

Başlık

Toplamda 8 HÜRET’in tüm elektronik tasarımına yönelik gerçekleştirileceği ön plan için 350 bir araya getirildi. Alüminyum ve kompozit elemanlardan oluşan ön cephedeki uçak yerleşim birimleri, hareketli yüzeylerin kontrol alanları, aviyonik sistemler ile uçağa yön verecek elektronik yer alacak.

Başlık

Türkiye’nin ilk jet uçağı eğitim uçağı HÜRJET’in ilkkomponentini son montaj hattına taşımanın heyecanı içinde olduğunu görebileceğini söyledi:

Başlık

” jet pilotu eğitimine katkı sağlayacak yeni nesil teknolojilerle olan 18 Mart 2023’te olan HÜRJET’i hedefleyeceğiz. Havacılığın tüm tasarımlarını beğenenlerimizi, bizleri esirge devletlerini ve milletimizi gösterişlerini göstermeyi tercih ediyoruz.

Başlık

HÜRJET’in özellikleri?

12 2022’de Toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi tarafından satın alınan tek motorlu ve tandem kokpitli HÜRJET Jet Eğitim Uçağı, üstün performans özellikleri ile modern savaş aracı eğitiminde kritik bir rol oynayan kişi yapılmış. Harbe hazırlık geçişi, hava devriyesi (silahlı ve silahsız) ve akrobatik uçak gibi silah yapımı olan HÜRJET, “1,4 mach hız ile 8-3g” limit sahiplerine sahip. HÜRJET 45 bin fit irtifaya kadar görevde ve 3 tona yakın olabilir gövdesinde taşıyabilecek. Gelişmiş insan makine ara yüzeyleri, dijital kontrollü sistemi, dahili eğitim ve sanal eğitim sistemleri ile HÜRJ, yeni nesil hava aracı araç uçuşları sunacak.

Başlık

HÜRJET Projesi’nde heyecan verici gelişme: Üretilen ilk ön tasarım hattına gidişat

Türk ve Uzay Sanayii tarafından özgün olarak (TUSAŞ) ilk uçak uçağı HÜRJET’te ilk ön plan, üretim hattından son hattına elde edilecek bir aşama daha kaydedildi.


.

Leave a Comment