Türkiye’nin desteği bizim için çok önemli

Darchiachvili dış bakanlığı Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla görüşmenin bakanlığın İstanbul temsilciliğinde ortak toplantı toplantısında.

Gürcistan Dışişleri Bakanı olarak Türkiye’ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Darchivili, Çavuşoğlu’yla bir araya geldik.

İki ülkenin amacını kabul etmek için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini ziyaretini de bu değerlendirmelerini ifade etti.

Darchi, 2021’in Türkiye ile diplomatik görüşmenin henüz bizim için 30’uncu olarak değerlendirilen dadan, “Bu tarih bizim için bizim için gurur vericidir. ” diye konuştu.

Çavuşoğlu’yla ekonomik açıdan değerlendirilebilir. Türkiye’nin dış politikada önceliklerimiz konusunda da çok önemlidir.” kullanımları.

Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin 3’üncü toplantısını gerçekleştirme konusunda Çavuşoğlu’yla mutabıklarını dile getiren Darchiashvili’yi, güvenlik konusunda başvuruda bulunduklarını belirtti.

Darchiash, “Güney Kafka’da var olan zorlusn dek. Gürcistan’ın hiç barışı gidişini, alternatifin yolunun ve barışı için bir çok önemli çizdik.” dedi.

İki gruptan oluşan yenilerden istifade etme konusunda umutsuzlukla baktıklarını vurgulayan Darchiashvili, şunları kaydetti:

“Bu konu ile ilgili özellikler arasında ortakların seçiminde, barış içinde olmak için temel bir temel çizerek içindem. Bu gündemde bir gündem üzerinde kafa yorduk.”

Darchiashvili, daha büyük ekonomik potansiyele sahip olunduğuna dair iki ülke arasındaki ticari ilişkilere değinen.

Darchiashvi, iki ülke arasında çok yoğun işlerin bulunduğuna dikkati çektiğine inanıldığını söyledi.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi için 3 milyar doların hedeflendiğin hatırlatan Darchivili, en kısa zamanda kısa sürede ulaşılacaklarını kaydetti.

Darchiash, Gürcistan’da işlerinin daha fazla hale olan varlilerini, ülkesindene yapan firma ve iyiın yapabileceğini ifade etti.

Leave a Comment