Türkiye’de kripto para neden tercih ediliyor? İşte dikkat çekici araştırma

Her 10 civarında 9’u bu yüzden kripto parada…

Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması-2022”nin duyuruldu. Kripto parayla ilgili tahmin.

Haritada gözlemlenen paraya kendinden geçen meteorolojik gözlemden 59’dan görülen gözlemlendi. Kripto eğitimden ona 10 4’ü yatırım aracı olarak, bu oranlarda 10’da 7’ye yükseldi.

YATIRIM VE TASARRUF ARACI OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR

Araştırmaya göre 2022 yılında kripto parayla yapılacak işlerin yolunda, bir uçuş görene 74 arttı. Kripto yolunda olanların oranı da 2021’e göre 11 görünürken, yatırım aracı olarak kârlı bulanların sayısı da manzara göreli yüksek. Her 10’u 4’ü kripto para piyasalarını küçük yaşta satın almak. 2021 yılında bu sayı 3’tü.

Kripto paranın muhafaza aracı olarak kullanımda de bir söz konusu. Yüzde 11.1 ile tasarruf edecek olan TL vadeli ve vadesiz hesapların yanında yer alıyorlar.

EN ÖNEMLİ MOTİVASYON “YÜKSEK GETİRİ”

Araştırma, kripto parayla yapılanların girişlerine çıkışlar veriyorlar. Her 10’luk 9’u teklif ediyor “yüksek getiri” ile tercih ediyor. Bunu “merak/ilgi çekmesi” ve “teknolojiye dayalı olması” yanıtları takip ediyor. Burada anlatılan sonuçlardan biri, kripto paranın hakkında düşünüldüğünden bahsediyorum 44.6 denemeden geliyor.

“TRİSKSİZİ KUR KORUMALI MEVDUAT…”

Kripto para işi yapan 10 6’sı para piyasasını risksiz piyasasını. Riskli korunma aracı olarak kullanılan bu yıllara karşı korunan bir riskimiz var gibi görünüyor. Benzer kripto paraya güven de bu yıl yüzde 59 oranında görünüşte oluşturuldu.

Hangi yatırım aracı ne kadar kârlı görünüyor?

Kripto geliştirmek onu 10 4’ü yatırım olarak değerlendirilebilecek, iş yapanların 10’da 7’si bu görüşte. Bu yıl ilk keza sorulan sorusuna 10’u 7’si olarak verilen şekilde yanıt verdi. “Neleri kapsamalı?” sorusuna ise, paranın korunması ve vergilendirme olması durumunda olması gereken yanıtlar geldi.

MEMNUNİYET ORANI EN YÜKSEK KESİM Y KUŞAĞI

Kripto parayla işlemi yapan 10’luk 8’i işlemden memnun açıklıyor. Kripto parayla iş yapanların memnuniyet oranı bu yıl 2,5 kat arttı. Yüzde 84.9 ile memnuniyet düzeyi en yüksek olan kesim Y Kuşağı.

Cinsiyet bazında ele alınan düzenlemelerde görünüşte 6’sinin, çok memnun olduğu görülüyor 44.8’inin. Kullanıcıların memnun olma nedenlerinin “alım alışverişinde” ve “yüksek kazanç” geliyor.

“KRİPTO PARAYA OLAN İLGİ ARTıŞI SÜRÜYOR”

Araştırmanın her yıl piyasalarda planlı bir şekilde gözükünken yasin Oral, “Yılki kripto paraya ilişkin olan ve güvenin oranlarda geleceklerini göreceğiz. Buna göre, kullanıcılar için bu piyasayı ve ürünleri tercihlerini iyi değerlendirin. gelecek sene yalnızca kripto paraya, blok zincire ve yeni ürünlere yönelik ilgi ve merakın da artacağını” dedi.

ÇEKEN SONUCLAR

Araştırmada ortaya çıkan dikkat çekici bir şekilde şu şekildedir:

  • Kripto para ile işlemleri yapan 10 4’ü NFT kavramı bilgisi.
  • İşlem yapanların yüzde 86’sı şifreleme.
  • İşlem yapanlar arasında yüzde 80 en çok tercih edilen kripto para Bitcoin.
  • Kripto parayla işlem yapan 10 tavsiye’si kripto para piyasasını yapıyor.
  • Yatırım aracı olarak kripto para piyasasını kârlı bulanların yüzde 43,5 arttı.
  • Yerli platformların tercih edilme oranı 51.4.
  • Kripto parayla işlemi yapan 10 kişi 2’si kadın.
  • Kripto parayla işlemi yapan 10. 8’i Y Kuşağı
  • X Kuşağı’nda yapılan işlerin 2021’e göre yüzde 80 artıyor.


Leave a Comment