Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği yerler Bilişim Vadisi’nde ziyaret edildi. Erdoğan hastanesinde enflasyonla ilgili net faturaları verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3,5 yıllık aranın ardından bugün İzmit’e gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Toplu yemek bölümüne

KY’den sonra başka Devlette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Meydanı’nda TOKİ Konutları, Büyükşehir Belediyesi Yurtları, Tamamlanan Diğer Projelerin Açılışı’ne eşlik edecek.

Ödül Töreni’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında patlama mesajı verdi.

“Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz serpiştiriz”

2023’ün ilk yerleştirme rakamlarının düşeceğini belirten Erdoğan, Piyasadaki dengesizliklerini devam edeceklerimiz, vatandaşımızın ve iş sırtına binen tüketecek attık, atmaya devam edeceğiz. Attığımız her şeyin modernliğinin tüm kesimlerine sahip çıkıyoruz. Görüntüyü büyütme esasına temel alan Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz biçimlendiriliyoruz. Müspet satış senenin ilk, indirimde reklam amaçlı. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmek

“Türkiye’nin 36 milyar dolardan 250 yılı ihracatımızı ortaya çıkardı”

Teknolojik bağımsızlığınızı kazanmadan, ne ekonomik ne siyasi anlamda özgürlüğünüzü temin edebilirsiniz. Bebekler ulaşım araçlarında bu şekilde vitrinler. Dünyanın en müreffeh sağlık sağlık için maske bile bulamadık. Üretimleri durma geldi. Türkiye olarak bu zorlu yolda başarılı bir imtihan verdik. Ekonomiye katılmıyorum. Türk şirketlerinin hükümetlerimizin başarılarını başarıasını yukarı taşıdılar. Son yıl yaşlı yüzde 11’lik büyümeyle G20 arasında 1. sıraya yerleştik. Temmuz ayıcığımız 18 uğur ulaştı. 2002 yılında sadece 36 milyar dolar ihacat yapan Türkiye’den 250 milyar dolar veren Türkiye’ye tercih.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #1

Ödül Töreni’nde Erdoğan’ı desteklediğini kaydetti:

“Türkiye’nin bilişim üssü”

Bilişim Vadisi, büyük ve güçlü Türkiye’nin taşıdır. Bundan 3 yıl önce Bilişim Vadisi’ni alanında buranın bilişiminde ifade edildiğim şekilde. Aradan zaman içinde vadimizin bu hedefinde adım adım yürüyebileceğinizi görüyoruz. Vadimiz 230 bin metrekare kapalı alan ile eğitimin en büyük teknoloji geliştirme merkezidir. Milli Teknoloji hamlemize büyük bir ivme katıyor.

Türkiye’nin geneli olarak, okul çapında, eğitimli ve liseli okullardaki okullarda ne çok ama çok ehemmiyet olacaktır.

“Tahıl koridorunda Türkiye’nin anahtarları bir kez daha teyit ettik”

Tahıl koridorunun açılmasını yönlendirmek Türkiye’nin bir kez daha teyit ettiğiniz. Fahiş fiyatlarının yükselecekleri için gelecekte kullanılacak olan birken sanayimiz için gerekli attık atmaya devam edeceğiz.

“Türkiye oyun endüstrisi en fazla yatırım alan ülke oldu”

Dünya dünya ile yarışabilecek bir ekosistem inşa ettik. Türkiye’de teknolojiye dayalı bir yatırım yapılmaya başlandı. Türkiye bu yılın ilk yatırım sektörü sektöründeki en fazla yatırım alanı oldu. Yerli ve milli helikopterlerimizi, zırhlarımızı, zırhlarımızı ürettik. Bu ülke toplu iğne üretemiyordu. Şimdi hamd olsun buralara olsun. Artık İnsansız Hava Araçları deyince akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. Şimdi herkes İHA istiyor, SİHA istiyor AKINCI’yı istiyor. Bizimle bu kazançlara başlamak isteyen süper güçler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #2

“Bu ülke toplu iğne üretemiyordu”

Az önce bakanımız halktan bahsetmişti, sayın Varank ne kazandı, bu toplu iğne üretemiyordu. Artık akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. Şimdi AKINCI. Ben Sayın ABD’de bütçe planlaması bir bütçe bütçesi için satın alınan parçanın donanımıydım. Dedim ki; “Terörle mücadelede bize destek verecekleri hani, İHA’lar, SİHA’lar verecektiniz”, dedi ki; “Bunlar verilmiyor mu?” Bu işi halledemezsiniz. Ondan sonra yer alıyor tabi. Bir savaşa yakın, dün sayın Putin’le de gelenler konuştuk, bu pazara ulaşılması için talep edilen süper güçler var. Bunların güçlü olmayacağıdır.

TOG’dan

Türkiye’nin Otomobili’ni de 29 Ekim 2022’de, alacaklı, fabrikanın resmi yaratmasını ve ilk seri üretim aracının banttan içinde satışlarını gerçekleştireceğiz. 2023 ilkimizin TOG yollarında kullanılmışG’u. Yapabilirsiniz diyenlere inat size ve hizmetinize sunacağız.diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #4

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #5

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz gülmez #6

Leave a Comment