Türkiye, Avrupa’nın En Çok Oyun Yatırımı Alan Ülkesi Oldu

2022’nin ilk altı ayı için yayınlanan bir yatırım raporu, Türkiye’nin oyun sektörü 333 milyon dolar yatırım yapmak için ortaya koyulmuş. Bu sayı, Türkiye’yi oyun konusunda Avrupa’nın zirvesine yerleştirdi.

Gittikçe büyüyen ve büyüyen video oyun endüstrisi, tüm dünyada gibi görünüyor. Geleceğin girişimcisi, artık mevcut olabilecek bir parça hâline gelen video oyunlarıyla bu sektöre dahil olan bir tesiste.

Şimdi ise ortaya çıkmakta, Türkiye’nin konusunda dünyadan gelenler arasında yer almıştır. GameFactor tarafından hayata geçirilecek. Ayrıca bu dönemde toplanan yatırımların günlük yatırımlarının bir parçası olarak belirtildi.

Türkiye’deki oyun sektörü 333 milyon dolar yatırım ile Avrupa’nın zirvesinde

2022’nin ilkel için yayınlanan yatırım raporu, Türkiye’nin 333 milyon dolar yatırım yapmak için Avrupa’da zirvede yer kazanmak ortaya koydu. Ayrıca yatırım 13 olması da dikkat çekti. Türkiye’yi 158 milyon dolar ile Birleşik krallık, 60 milyon dolar ile, 53 milyon dolar ile Finlandiya, 24 milyon dolar ile de İsveç takip etti.

Bunun için gelecek vadede, Türkiye’nin büyümekte olan son beş yılını ortaya koyacaksınız. Grafik, 2017 tamamında 1 milyon dolar2022’nin ilk yanı örtüsü ise 333 milyon dolar yükselen görülüyor.

En çok yatırım alan sektörler belli oldu

Ayrıca, bütçede Türkiye’nin miktar ve adet bakımından en çok yatırım alan sektörleri yönetimi. Buna göre ölçü bakımından en çok yatırım alan sektör, 771 milyon dolar ile yemek&market cenneti oldu. Oyun, diğer yapay zeka ve makine öğrenmesi, dijital pazarlama alanında-ticaret ve finans da en çok alan yatırım oldu.

160 Türk girişiminin ilk yarıda yatırıma yönelik raporda, adet açısından finans sektörü sektörüde yer aldı. Finansı; oyun, sağlık, zeka ve makine , öğrenmesi, e-ticaret, ve AR-VR takip etti. Son olarak yürekki girişimcilik 2022’nin ilk kucak dolusu bayramları 1,4 milyar dolar yatırım yapılmadı. Peki, siz Türkiye’de büyüyen oyun sektörü ile ilgili ne ürün? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

Oynanacak Yeni Bir Şeyler Arayanlara: Ay En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Açıklandı

Kaynak :
https://gamefactory.gs/turkiye-oyun-sektorune-yapilan-yatirimlarda-avrupa-birincisi-oldu/

Leave a Comment