Türkiye Aile Destek Programı’na başvurular başladı: Bakan Yanık ayrıntıları açıkladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Aile ve Sosyal Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haber verdiği Aile Destek Programı’nın açıklamasında bulundu.

Bakan Yanık, Twitter hesabından yapmaktan,

“Türkiye Aile okulunu paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet okul olarak hayata destek uygulamamız programına yardım edebilecekler.

Genel uygulama çalışanları ve hanede başındaki düşenin net asgari ücretinin 1/3’ünden az geliryla ilgili; özel sektör alanında, sanatkar ve hizmet kapsamında hizmet verebilecektir.

Emeklilerimiz: Genel taşımaları ve hanede başına düşenin net ücreti öğrenmenin 1/3’ünden az gelirle ilgili; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimlerinden faydalanabilecektir.

Ayrıca Temmuz’da başvuru yapan Sosyalleşme ve Dayışma Vakıfları’nca hak sahiplerinin onaylanması halinde, bu onayı onaylayan ilk ödemede başvuruları yardımda olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor.

Haydi-Devlet’e” kullanın.

NE KADR ÖDEME YAPILACAK?

Aylık 450, 550 ve 600 lira olmak üzere üç segmentte olacağı anlaşılacak şekilde 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek sağlanacak. Aile Destek Programı içeriği 12 ay boyunca devam olarak yapılacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Aile Destek Programı başvuru işlemleri e-Devlet’in güncelleniyor. Aile Destek Programı bu platformda Aile ve Sosyal Hizmetler servisleri arasında yer alıyor. Kendi tarafında e-Dev’i kullanmak için Daynlar ise Sosyalleşme Vakıfları üzerinden Aile Destek Programı için kullanılır.

AİLE DESTEK PROGRAMI İLE NE AMAÇLANIYOR?

Türkiye Aile Destek Programından yoksul ya da başkaca yetersiz gruplar yararlanacak. Aile Destek Programı ile ekstra bir kişia gerek kalmaksızın, sosyoekomomik düzeyde kapsamlı olan desteklenecekler.

Leave a Comment