Tiroid bozukluğunu gösteren en erken belirtiler

tiroid bezi sağlığı muayenehanesinde tüm ilgili ile ilgili olarak sağlık muayenesi konusunda oldukça önemlidir.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken durumunuz

Daha çok kadınları gorevli kadınlarının 1’ini tahmin ediyor. Tiroida büyük oranda uygun olmayan beslenme, stres, hamilelik büyük veya uygun olmayan neden nedeniyle hormonal dengesizlik olur ve de genetik bir rol oynar.

Tiroid, kelebeğe bir bezdir ve boynun üzerinde alt kiralama bulunur. Bu iki endokrin bezi hormonu, triiyodotironin ve tiroksin salkımlar ve bu hormonlar hücre ve dokulardaki enerjiyi etkiler, bu küçük neden sorunlarına neden olabilir.

En sık kontrol tiroid hastalıkları, bu hormonların çok fazla veya çok az içeriğiyle ilgili olan hipertiroidizm ve hipotiroidizmdir. Ayrıca tiroid bezi tümörlere ve Hashimoto bilgileri karşı da hassastır.

Hastalığı belirlemenin yöntemi, kandaki tiroid hormonlarının ve ultrason görüntülerinin analizidir. Tiroid kıyafetlerinin giyilmesi gerekir.

uygun olmayan koşullar vardır ve bazı o kadar geneldir ki, bu problemlerin tiroidinden kaynaklandığı asla öncedenmez. Çoğuluk sadece tiroid ile ilgili olmayıp başka bir çocuk olabilse de, tiroid erken çocukluktan tepki verebileceğiniz erken vardır.

İşte tiroid problemlerini gösteren en erken.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken #1

ruh hali

Kadınlarda ruh hali oyuncakları revaçta olan bir eşya ile ilgili, ruh hali tiroid bezinin en bir de olabilir. Daha önce kullanıma hazır hale getirilmeden önce ruh hali görevlilerinin farklı olduğu farkedilen, tiroid hormon kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Uzun süreli ruh hali uyarlamaları yaşam kalitenizi uyarlamak için.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken gelişme #2

kilo halkaları

Tiroid bezi düzgün çalışmıyorsa ve yayma hormon salısa metabolizmanın yavaşlayabilir neden olur ve bu kilo alımını tetikler. Diyetinize dikkat edin, satın almayı değerlendirmenizi artırmayı ve kilosanız, nedeni tiroid bezinin düzgün çalışmaması olabilir.

Aynı şekilde hormonların yeniden düzenlenmesini hızlandırabilir ve ani kiloya neden olabilir.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken durumunuz #3

Sıcaklık derecesine karşı hassaslık

Hava yoluki sizi çok fazla rahatsız edici bir şey değil, tiroidiniz oynanabilir hormon üretebilir. Bu, insanı etkileyerek soğuğa tahammülü zorlaştırır.

Bu hormonal dengesizliğin tanınabilir bir yönüne soğuk eller ve ayaklardır.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken durumunuz #4

saç dökülmesi

Herkes zaman zaman saçsız ve bu küçük oranlarda endişelenecek bir şey değildir. Ancak saç dökülmelerinin normalden daha uzun süredir fark, onun yüzünden aşırı tiroid hormon bozukluğu.

Ayrıca saçınızın normalden biraz daha ince olduğunu fark edebilirsiniz. Bu kan durumundaki tiroid hormonlarına bakınrın.

Zamanında tanıyın: Tiroid bozukluğunu gösteren en erken durumunuz #5

Boyunda yumrular

Tiroid bezinde düğümlenmeyi tetikleyebilir. Bu doğru durumda bir teşhis ve en iyi planlamanın içinde olması için bir uzmana başvurun. Çeşitli olabilecekler tetiklenebilir.

Leave a Comment