Tesla, Musk’ın tweetleri için açılan davada uzlaşmaya hazırlanıyor

Tesla A.Ş.’in El Musk’ın 2018 yılı içinde arabani özel bir şirket içinde olmak ile ilgili tweet’i düşünülen mülk kıymetler dolandırıcılığı davasında olası bir ilişki için düşünülmesina oturacağı.

Ekim ayında yapılacak olan toplanması beklenecek, Ocak ayında yapılacak davalıların Musk ve Tesla’ya karşı hazırlıkları gelecek.

ABD Bölge Hakimi Edward Chen iki ayn önce verdiği kararda Musk’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımların yanıltıcı olduğuna inandığına inanmıştı. Bu karar dört yıl önce Musk’ın tweetlerinin kafa karışıklığı neden olduğu durumda Tesla fiyatlarında yaşanan olay ve milyarlarca zararları için Musk’ı suçlayan son için son için en büyüklerden biri olarak değerlendiriliyor.

Mahkeme tutanaklarında Zoom uygulaması 3 Ekim’de bir konferans düzenleneceği ve konferansta 10 gün boyunca turnuvada olarak gideceğiniz güneşlenmesi hükmedildi.

Delaware Chandéry Mahkemesi’nde ünlü mezun bir davada da hakimin iptal edilmesi 44 mil ile Twitter desteği için dava açılmasına izin ve ilkce Ekimın iznine izin verilmişti.

Elon Musk birkaç yıldır kullanımda olan tweet’leri özel kısa ömürlü Tesla’yı bir şirkete planlanmak için planlanmak için temel varlıklarını tamamlamak için Arabistan Yatırım Fonu ile temel varlıklarını iddiasının dayanacağında ısrar ediyor. Musk 2018 yılında Twitter’dan Tesla hisselerini satın alarak satın alan özel bir şirkete getirmeyi değerlendirdiğini ve yeterli finansmanı kendine güvendiğini belirtmişti.

Leave a Comment