Teknik Direktörümüz Jorge Jesus ve futbolcumuz Ferdi Kadıoğlu’ndan Slovacko maçı öncesi açıklamalar

03 Ağustos 2022 Çarşamba 15:03

Teknik takımmüz Jorge Jesus ile futbolcumuz Ferdi Kadıoğlu, yarın akşam sahamızda Slovacko ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu ilk maçında bulundu. Samandıra Can Bartu Açıklama Tesislerinde, basında yapılanlardan derlediklerimiz şöyle:

FUTBOLCUMUZ FERDİ KADIOĞLU: TARAFTARLARIMIZIN DESTEĞİ İLE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Yarın Slovacko’dan alınabilirz. Bir görüşme (Dinamo Kiev) amacını gözden geçirmekte skoru telafi etmek istiyoruz. İyi maç tahsisi. Onlar iyi ve yetenekli bir takım. Bizim de rakibimizi küçümsemememiz gerekiyor. İyi bir planımız var. Planımızı iyi bir şekilde bir şekilde kullanmak istiyoruz. galip gelen taraf bizler.


Evet, takımımıza yeni bir oyuncu (Ezgjan Alioski) katıldı. Bence iyi bir futbolcu. Takımınızda böyle iyi durumda olması iyi. Hocamızla ilgili (ileride oynama durumumu) henüz bu konuda konuşacağız ama muhtemelen ileride olacağız.

Dinamo Kiev maçımız herkes için hayal olacak ama bizim önümüze bakmamız gerekiyor. Taraftarlarımızın desteğinden kaynaklıız. bu şekilde devam ederler. Taraftarların mevcut ile biz daha güçlüyüzler, üzerinde daha fazla baskı kurabiliyoruz. Teşekkür ederiz, yarın için hazır ürünlerz.

TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ JORGE JESUS: GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ

Yarınki maçımız için farklı bir sınav olacak. Avrupa liginde gruplarında istiyoruz. Buda da büyük takımlar, iyi takımlar var. Son takım takımları Şampiyonlar Ligi ve Avrupa bizler gibi yarışmalarda çok ileri gidemedi ve kendi değerimizi küçük. Gruplara bakmak istiyoruz.

Gustavo Henrique zaten Brezilya liginde resmi maçlar oynuyordu. Lig’de uzun süre oynanıyordu ve çok fazla maça gösterisi. Luan Peres Avrupa’da hazırlıklardı. Çok fazla maç oynadı. Marsilya’da hazırlıklarını sürdürüyordu. Ezgjan Alioski de bir önceki takımıyla Türkiye’de hazırlık hazırlıklarıydı. Emin bir şey var ki anlamında daha ileride ve hazır olan Gusta Henrique.

HER GEÇEN GÜN DAHA GÜÇLÜ OLUYORUZ

Şu anda yüzdesel olarak net bir şey söylemem mümkün değil ama hiç ihtimal yok ki her gün daha güçlü olan. Takımımız çok güçlü ve dengeli. Her gün civarında daha iyi tanıyoruz. Takımımıza yeni oyuncular var. Onlar takımımıza güç kullanacaklar gibi her gün günaydın daha iyi anlıyoruz. Oyuncular sistemi sistemi anlıyor ve daha iyi adapte oluyorlar. Bizim için bu sene en önemli olanlar Türkiye Ligi. Gerçekçi Şampiyonlar olmak için herhangi bir Türk takımı Ligi’ni veya Avrupa Ligi’ni hedefini kendine koymuyor. Türkiye Ligi’ni istiyoruz. Bu amaçla lige takıma en iyi şekilde hazırlanacak ve hazırlanacaktır.

KALEDE OSMAN ERTUĞRUL ÇETİN OLACAK

Altay’ın bir sorunu, sakatlığı var. Yarın ki maça o başlayamayacak. Ki maça Osmantuğrul Çetin ile Er Yarınz. güvenilmez. Çok yetenekli bir kaleci. Ama kulübümüzün de başka bir kaleci arayışı içinde olduğu doğrudur. Çünkü 3 tane kaleciye var. Ama yarın maça Osmantuğrul Çetin ile Erz. Ona güvenimiz ve inancımız tam.

SAKATLIK DURUMLARINDA TAKIMIMIZIN KALİTE KAYBETMEMESİ İÇİN DERİN VE DENGELİ BİR KADRO OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK

Derin bir kadromuz var. Bu tarz sakatlıklarında takımın kalite kaybetmesi için derin ve dengeli bir kadroluk değerlendirme için. Yarınki yarışmada belki bu sene çok fazla devam etmeyen oyuncular oynayabilir. Yeni anne Gustavo, Luan Peres gibi oyuncularımız da kadroda olacak.


TARAFTARLARIMIZ BİZE İNANSIN


Taraftarlarımıza şu mesaj vermek istiyorum; bize inansınlar. Biz bu sene en hedefimiz Türkiye Ligi’ni geçebilmek, Avrupa Ligi’nde de geçiyoruz istiyoruz. İlk hedefimiz ki gruplara karşı karşıyayız. Fenerbahçe’nin zamanının olması, Avrupa’yla uyumlu olması gerekiyor. Son takım Fenerbahçe veya diğer Türk takımları Avrupa arenasında çok sayıda gidiş gelemediler ama ülke için de bu çok önemli. İyi bir şekilde amaçlanmaktadır. Kendi imkanlarımız ve gerçeklerimiz bu işletmede gidebileceğimiz kadar ileriye gitmek istiyoruz. Yarınki taraftarlarımız maç için çok heyecanlı. Bize çok yardımcı olacaktır.

BAZEN 4’LÜ BAZEN DE 3’LÜ SAVUNMAYLA OYNADIĞIMIZI GÖRECEKSİNİZ

Biz Dinamo Kiev maçında 3 stoperle oynamadık. Arkada iki stoperimiz vardı; Marcel ve Atilla. Bu toplantıda bu anlamda bir görüşte olmayacak. Ama zaten tek bir sistemle oynayan hiçbir takım yoktur. Özellikle benim takımlarım asla tek bir sistemle oynamaz. Fenerbahçe’de de lenf 4’lü de 3’lü savunmayla göstereceğimizi göstereceğiz. Luan’ın oyun niyetine 3’lü oynamaya alışkın. Bu tarz oyunculara sahip olmak bizim için avantajlar. Oyuncular bu tarza sahip olduğu zaman strateji seçilebilir.


ŞU AN ZATEN İYİ BİR KADROMUZ VAR. ELİMİZDEKİ OYUNCULARA GÜVENİYORUZ


Dinamo Kiev açısından pek çok pozisyona girdik. 3-4 tane net konumumuz ancak değerlendiremedik. O maç geride kaldı. 2 toplantıda onlara karşı iyiliğimizi artırıyor. İsmail’in gördüğü kırmızı karta kadar çok iyiydi. Biz zaten bir unutulmuş transfer yaptık; Joao Pedro. Şu an için diğer sebeplerden dolayı henüz onu oynatamayacagız ama buna güvenmiyoruz; Rossi, Valencia, Serdar Dursun, Joshua King, Berisha ve Pedro. Elimizdeki forvetlere güveniyorum ve inanıyoruz. Antrenmanlarla da gelişecekler. Şu an zaten iyi bir kadromuz var. Elimizdeki oyunculara güveniyoruz. Şu anda uğraştığımız konu bir kaleci daha almak.

Alioski geleceğiki olmayacak. Zaten henüz bugün takıma katıldı. Bir eski takımıyla 2 haftadır raftan. Gerçek anlamda tasarımda bir evrende sezonda. yarınki yarınki olmayacak.”

Basın Fotoğrafları

Leave a Comment