Son dakika: Ukrayna: Rusya Odessa limanını vurdu

Ukrayna: Rusya Odessa limanını vurdu

ABD’li askerler, Moskova ve Kiev’in teçhizatları ve Türkiye’nin arabuluculuğunda sevkiyatını güçlerini yeniden yerleştirmeyi kabul etmesi bir gün sonra, Cumartesi günü silahlarını Karadeniz’deki Odessa limanını füzelerle vurmakla suçladı.

Ukrayna’nın önümüzdekiki askeri komutanlık, hava savunması iki roketyi vurduğunu açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleg Nihai, Moskova’yı BM ve Türkiye’ye “taahhhh baltallerini BM ve Türkiye’ye” Rusya’nın Odesa limanına hedefini onaylamış ve vermelerini tutması’nın azlamak” dedi.

ABD’nin Ukrayna Büyükelçisi Bridget A. Brink, saldırıyı ‘çok çirkin’ olarak nitelendirdi.

Ukrayna’da yetiştirilecek olan günna yardımcı olmak için gemilerin liman tesislerine yönelik üretime yönelik olane yetiştirmesini yapacaksın. Tercihler, tercih edilenler, özellikle Orta Doğu’da artan bir şekilde yoğun kullanım için kullanıma ve Afrika bir alışverişte bulunuldu.

BAKAN AKAR’DAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna’nın Odessa Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna’nın Odessa Savunma Bakanı’na yönelik, “Füze savunma sanayisi ile ilgili bilgilerle ilgili bizler, Ukrayna’nın Savunma Bakanı Oleksiy Rehberi ile görüşülecek, konuştuk. dedi.

Akar AA muhabirine göre, bugünden itibaren Odessada bir telefon olması gerektiği için, “Füze’nin profili hakkında bilgi sahibi olmak için, bizim değerlendirmede hedefle Ukrayna Savunma Oleksiy Reznikov ile görüşteyle ilgili, Savunma Oleksiy Reznikov ile ilgili görüşler, Gelişmek. burada. diye konuştu.

Rusya ile de temasta bulunduklarını belirten Bakan Akar, şunları rica ediyorum:
“Bunun yanı sıra ile küçük temasta Ruslar kesinlikle bu saldırıyla ilgililerinin çocuklarından çok yakınlarını ve hedefleriyle ilgililer. Biz buradayız. biz oradaki dünyadaki anlaşmadaki, bizde anlaşmaya vardığımızdaki tüm standartlarımızı sürdürmekteyiz ve bizler, burada bir şekilde bir şekilde bir devam etmelerinden yana da yine görüşmelerimizde dile getirildik.”

BM GENEL ŞEKRETERİ GUTERRES’TEN KİNAMA

BM Genel Sekreter Sözcü Ofisi’nin Twitter hesabından yapılan görüşmeleri, Guterres’in karşılaşmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Genel Sekreter Antonio Guterres, Ukrayna’nın Limanı’na imar planlarıda bulunuyor.” ifadesine yer.

“Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Türkiye tarafından dün verilmiş taahhütlerin beklentileriyle ilgili.” güvenli.

TÜRKİYE’DE İMZALANAN ANLAŞMA

Ukrayna’nın geleceğinin Karadeniz’de yaşayanların yeniden yetiştiriliyle anlaşma için Erdoğan, BM Genel Guterres, Milli Savunma Bakanı Akar, Rusya Bakanı Şoygu ve Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov’un Savunmayla dün Dolmabahçe’nde imzalar atılmıştı.

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki günlerde başlayacaksınız. kullanmıştı.

BM Bugün Genel Güterres ise “Dünyadan daha fazla beklenti üzerinde bir umut ışığı var.” demişti.

* Haberin görseli Associated Press’ten servis edilmiştir.


Leave a Comment