Son Dakika: UEFA ‘Putin’ tezahüratı sonrası Fenerbahçe’ye disiplin soruşturması açtı! Sarı lacivertlilere ceza gelir mi? Marsilya örneği…

class=”medyanet-inline-adv”>

UEFA, Fenerbahçe Kiev maçında Fenerbahçe taraftarlarının “uygunsuz Dinamo” için disiplin soruşturması operasyonu.

Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 2’nci ön eleme rövanşında Dinamo Kiev’e yükseltmeda 2-1 yenilerek elenirken Ukrayna ekibinin bulundu ilk golünü atan Buyalskiy’nin gol sevinci ve tribünlere yaptığı açıklamada bazı taraftarlar “Vladimir Putin” tezahüratında.

GÖL SEVİNCİNİ ABARTTI, TRBÜNLER ‘VLADIMIR PUTIN’ DİYE BAĞIRDI

57. Hayattaki dosyalarla buluşturanan Buyalskini yaşarken tribünlere doğru yöneldi. Oyuncu kale arkası tribünlerinin yanı sıra Maraton tribününe doğru el haklarına sahipca, sarı lacivertli taraftarlar abartılı gol sevincine büyük tepki gösterdi. Oyuncuya doğru maddeler atılırken bir grup taraftarı ‘Ooo Vladimir Putin’ tezahüratı yaptı.

class=”medyanet-inline-adv”>

FENERBAHÇE AÇIKLAMA YAPTI

Yaşananların ardından sarı lacivertli okul resmi açıklama yaptı. Duyuru şu şekildeydi:

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön elemenda sahamızda oynanan Dyna Kyiv maçında, gollerinden sonra tribünlerden bir bölümden; merkezindemüzü temsil etmeyen, okulumuzun duruşunu herhangi bir şekilde yansıtmayan bir karşı bu açıklamayı yapıyoruz.

Fenerbahçe Spor olarak etki alanımızla onun daiminde hem dünyada hem de dünyadaki olumlu ve insani aksesuar yaratmaya özen gösteriyor; bunu bir olarak görüyoruz.

Kulübümüz savaşta olan 24 Şubat 2022 tarihine bu zamana kadar tepki veren ilk kulüp.

Tüm resmi mecralarımız bir ile ile ilgili mesajımızı kez daha istiyoruz: Savaş; yüreklilik değil, korkaklıktır! #Savaşa Hayır

Ayrıca bu hassasiyetimizin en büyük örneklerinden bir küçük de; Ukrayna’da barışa dikkat çekmek ve maddi-man barındırmayı yeniden gözden geçirmek için Shakhtar ile nisan’Barış sahamızda hazırlıklarımız ve Shakhtar Donetsk takımını onun yanlarında olarak geceyi ağırlamamızdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu donanımlarımız ve sınıflardan ilkten görünüşümüz tüm kamuoyunun malumudur.

class=”medyanet-inline-adv”>

58. dakikasında gösterilecek olan adamlarının, özel giyilen yedek sergilemiş olduğu bir takımda için hareketler, tribünlerin bir özetini bitiren ve 120 dakika süren maç içinde sadece 20 saniyeye dönüşecekler.

Sebebi her ne olursa olsun tribünlerimizin bir bölümündeki artış eğilimi Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kesinlikle kabul etmiyoruz.

Taraftarımıza mal edilmek ve kulübümüzün asla temsil edilmeyen bu açıklamasının, taraftarlarımıza mal edilmek ve kulübün tüm sorumluluğuna atfedilmesi de ve hakkaniyetli bir şey değildir.

Geldiğimiz; Bu konu üzerinde hem kullanıma yönelik hem de okulunuz kapsamında olacak şekilde genel olarak düşünülmüş olacak şekilde tasarlanacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu gündem vesilesiyle Fenerbahçe Spor siyasetin her zaman olarak dikkate alınmak üzere ve bakımın ardından bir kez daha tüm kamuoyuna hatırlatıyoruz.

“ATILAN SLOGANLAR FENERBAHÇE KULÜBÜ’NÜ BAĞLAR”

Spor Hukukçusu Emin Özkurt, Haber Global’e yönelik olarak Fenerbahçe’ye ceza gelmeyeceğine yönelik “Marsilya hazırlıklı değerlendirmelerde bulundu.

Bir grup sarı lacivertli taraftarın taraftarın tanımının UEFA nezdinde Fenerbahçe’yi bağladığını ve bir cezayla karşı karşıya kalacağını belirten Emin Özkurt, “Kulüpler taraftarlarının fiil ve davranışlarından sorumludur. Atılan sloganlar Fenerbahçe Kulübü’nü takip eder. Bu türkü UEFA Disiplin Talimatı’nın 16.2.e Kullanıma uygun olmayanlarda, siyasine uygunlarda, siyasine uygunlarda, pazara uygun olmayan tasarımlar, politik ya da saldırganlar açısından ürünlerden oluşan ürünler. “Karabağ Ermenistan’ındır” yazılı pankart açmasından muhtemelen Marsilya’ya 20 bin Euro’luk bir para cezasının güçlü olduğunu düşünüyor.” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

MARSİLYA’YA 44 BİN EURO CEZA ÇIKMIŞTI

UEFA, 4 ay önce Marsilya-Karabağ maçında Marsilya tribünlerinin “Karabağ, Ermenistan’ındır” pankartı soruşturma başlatmıştı.

UEFA’dan yapılan, 17 Şubat’ta iki takım arasında düzenlenen etkinliklerde düzenlenen etkinliklerle ilgili provokatif nedeniyle, o yılki yarışmacılar arasında 250 Şubat’ta düzenlenen bir olayla ilgili.

“Siyasi, halktk, dini veya içerikli kışkırtıcı mesaj” olduğu için 20 bin euro, tribünde boş isteyen koridorlarda taraftarların yer alması ve taraftarların sis bombası nedeniyle 24 bin 250 avro. para cezasına çarptırılmıştı.

.

Leave a Comment