Son dakika… MSB acı haberi duyurdu: Astsubay Batuhan Şimşek şehit oldu

class=”medyanet-inline-adv”>

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan operasyonda vurularak, “Pençe-Kilituu bölgesinde 28 Temmuz 2022’de saldırıya uğramadan vurularak öldürülen silah arkadaşımız İstihkam Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek’e yaralanarak sevkedilen, tüm müdahalelere karşı kurtarılamadan vurularak öldürüldü. Biz derin bir ve cinsiyete boğan bu olayda hedefte aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırsızlık” denildi.

Son dakikalar... MSB acı haberi duyurdu: Astsubay Batuhan Şimşek şehit oldu

HULUSİ AKAR VE YAŞAR GÜLER’DEN TAZİYE MESAJI

class=”medyanet-inline-adv”>

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Şehit Batuhan Şimşek için taziye mesajı yayımladı. Bakan Akar, mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız, 28 Temmuz 2022 şehit olmuş. Kahramanhidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları Allah’tan rahmet, kederli aile ve asil milletimize başlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Genelkurmay Başkanı Güler ise mesajında, “Kahraman silah arkadaşımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine mensupları Allah’tan rahmet, kederli yakın ve yakın sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Son dakikalar... MSB acı haberi duyurdu: Astsubay Batuhan Şimşek şehit oldu

“ARABA ALDIĞINI SÖYLEYECEKTİ, ŞEHİT HABERİNİ ALDI”

Şehidin iyi bir insan ve çevresi tarafından da çok sevilen biri olduğunu söyleyebilir dayı Selçuk Ulu, “Şehidimiz çok iyi bir insandı, çok şeyüz. Vatanına darısına çok düşkün, namazını kılmak bir insandı. Babasının bugün bir sürprizi vardı ona. Bir araca bağlı. Doğum günü teslim edilmek üzere aranacak telefonla onu aradı ama ulaşamadı. Daha sonra şehit haberini aldık. 1995 amcamız Tekin Ejder Operasyonu Ulu’da şehitleri Kuzey Irak’ta olmuştu. Bizim sülalemizin ikinci şehidi. Vatan sağ olsun” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

12 yaşında bir kızilen olduğu ve bekar olduğu öğrenilmişti Şimşek’in cenazesinin yarın, Gaziemir 15 Temmuz Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak mezuniyetin ardından Kadifekale Hava Şehitliği’nde tanımlanacaktı.

.

Leave a Comment