Son dakika: Kütahya’nın Emet ilçesinde ve Manisa’nın Akhisar ilçesinde orman yangını çıktı!

Kütahya ve Manisa’da orman yangını çıktı!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde otluk alan ve rüzgarın özlemi ormanlık alana sıçrayan yangını kontrol etmek için örneğin ekipler seferber.

İHA’nın görene göre, çok sayıda hücre duvarının yangın bölgesinden tahliye edilen 40 kişideki yangın bölgesinden tahliye edilmiş.

Fotoğraf: İHA

Manisa’nın Akhisar ilçesi Seğirdim Ççukuru mevkii Şehitler-Hasköy-Durasıl mahalleleri arasında saat 17.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenden nedeniyle süresi ot yangını rüzgarınaltı da ormanlık alanadı.

Fotoğraf: İHA

Ekiplerin kısa süre içinde gidişatla ateşlenmeye devam ediyor. Orman yangını savaşında, yaklaşık 40 kişi bölgeden tahliye edilir. Yangına 10 helikopter, 8 uçak, 40 arazöz, 8 dozer, 15 su tankeri, 1 jandarma komando timi, 4 TOMA, 9 asayiş timi, 2 trafik timi ile müdahaledir.

GECE GÖRÜŞLÜ YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ ÇALIŞMALARA DESTEK VERDİ

DHA’nın haberine göre, yangında 8 evin yanarak küle döndürüldü. Ekiplerin yangını kontrol almaya devam ediyor. karanin yanı sıra havanın kararının ardından gece görüşmesi planlanmış helikopterleriyle de havadan müdahalelerine kadar devam.

Can can’ın yakın çevresinde bulunan eski yangında 5 saat 50 yıllık ya da ormanda görüleceği belirtildi.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Emet ilçesi Kütahya’nın rüzgarı da saat 1 sırasındaki ormanda çıkan ve ormanda çıkanlarda da da kısadan 38.00 bundan dahalayan yangında gökyüzü kara duman kaplandı.

Fotoğraf: DHA

DHA’nın haberine göre yangına 2 tanker uçak, 6 helikopter, 29 arazöz, 8 su ikmal aracı, 6 dozer, 3 greyder, 8 araçla ile müdahaledir.

Fotoğraf: DHA

Alevlerin tehdit ettiği Küreci köyü ise harekat çalışması yapıldı. Dumanların merkez ve Tavşanlı ilçelerinden belirtilenler.

Fotoğraf: İHA

GECE GÖRÜŞLÜ YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİYLE MÜDAHALE EDİLDİ

İHA’nın haberine göre, Kütahya’nın Emet ilçesinde ormanı yangını büyüyerek devam ediyor. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, yangına 29 arazöz, 8 su ikmal aracı, 6 dozer, 3 greyder, 8 yol aracıyla ile basit teslimat. Yangının yayımı 20 yıllık karaçam ormanında etkili olduğu öğrenildi.

Yangına sabah saatlerine kadar, gece görüşlü helikopterlerle de havadan müdahale edildi.

*Haberin ilk görseli İHA tarafından servis edilmiştir.


Leave a Comment