Son dakika: Galatasaray’da Olimpiu Morutan İtalya Serie B ekibine transfer oluyor! Menajeri görüşmeyi doğruladı

class=”medyanet-inline-adv”>

Yeni kesin sezon öncesi Galatasaray’dan ayrılmana gözüyle gözüyle Olimpiu Morutan için çok fazla transfer iddiası gelirken gelecek bir gelişme yaşandı.

Geçen sezonda Romanya’nın FCSB kulübünden yaklaşık 4 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilen ancak burada olması nedeniyle nedeniyle takıma bir türlü adapte olamayan Olimpiu Morutan, oynayarak deneyimlemek için kiralanmak isteniyor.

Teknik Direktör Okan Buruk’un raporu kiralık olarak teslim edilecek olan oyuncu için Sivasspor’dan olmak Fatih Karagüm ve Ankaragücü’nün talip’e ulaşıldığından beri.

“1 SENE DIŞARIDA GİDİP OYNAMASI ÇOK DAHA İYİ OLACAK”

Türkiye’den gelen teklifleri doğrulayan Okan Buruk, Morutan’ın Galatasaray’ın değerli yatırımlarından biri olduğunu vurgularken “Morutan Galatasaray’ın değerli yatırımlarından biri. 1 sene içinde oynayacak oynayacaktı çok iyi karakterli ve düzgün olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BAŞKANIMIZ TRANSFER İÇİN UĞRAŞIYOR”

Morutan’ı Sivasspor Teknik cihaz Rıza Çalımbay “Başkanımızla uğraşıyor. Olabilirse iyi olur. Bizde olduğumuzdan bir şey olabilir. Gerçekten iyi bir oyuncu. Belki’ye bağlı değildir. Galatasaray’ın en büyük şansı bizim orası olabilir.

RUMEN BASININDAN İTALYA İDDİASI

Son olarak Rumen basınında çıkan habere göre ise İtalya Serie Blarından Pisa Sporting Club, Olimpiu Morutan’ı kiralık olarak hazırlık olarakna katmaya hazırlanıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rumen basınında çıkan haberde, Morutan’ın Menajeri Ioan Becali, oyuncunun Pisa’ya kiralanacağını doğruladı.

MENAJERİ DOĞRULADI, İMZA İÇİN GİDİYOR

Olimpia Morutan’ın bir önce yaşanacağı bir kayıt imzalanmasında gerekli düzenleyici Menajer Ioan Becali, Pisa işlemiyle oğul görüşmeleri yapmak için İtalya’yau açıkladı.

Rumen basınına transfer hakkında ekipman Becali, “Olimpiu Morutan’ın durumu için acilen İtalya’ya gidiyorum. Transfer kiralık olacak. İşler sona erdi. sakinleşmesi ve nerede oynayamayacağınız.” kullanımları.

class=”medyanet-inline-adv”>

GALATASARAY’DA 3 GOL, 5 ASİSTLİK PERFORMANSI

Rumen oyuncu, geçen sezon ise sarı-kırmızılı ile 33 karşılaşmada için görevist, 3 gol, 5 olarak görevist olduğunu kaydetti.

Olimpiu Morutan, Futbol kariyerinde ise 213 maça çıktı ve 20 gol attı. Genç oyuncu, Romanya A Milli Takımı’nda da 3 kez forma giymeyi başardı.

.

Leave a Comment