Son dakika Fenerbahçe haberi! Dinamo Kiev maçı sonrası Jorge Jesus’un yaşadıkları

İkna görüşmelerinde savaşta yer alan Can “Jorge İsa, Fenebahçe’ye aşık oldu. Özellikle Dinamo Kiev’e 2-1 kaybedilen rövanş maçından sonra o kadar çok taraftara mahcup olacak bir ruh olacak ki; 1-2 gün kendine zor geldi” dedi.

Dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus’un Fenerbahçe ‘ye gelişinde rol oynayan sarılacilerin eski arabası Emre Can’ın büyük Portekizli teknik oyunu, Şampiyonlar Ligi önme ele turundaki Dinamo Kiev maçından sonraki büyük yaştan sonra. Uzun yıllardaki yatırımlarının bulunduğu Portekiz’de geniş bir çevrede bulunan, efsaneler Futbol YouTube kanalına devam eden, İsa’nın bir kaçında anlatılan adamla ilgili anlatılanları anlattıklarıyla ilgili teknik bilgiler:

İLK GÖRÜŞMEDE ALİ KOÇ’A BAYILDI

“2 Sen Benfica Başkanı’ ‘Fenerbahçe’ye teknik direktör olarak kimie önceye?’ diye sordu direkt Jesus adını verdi ve ‘Alabiliyorsanız alın’ dedi.

Hep Jorge Jesus’u bir gün Fenerbahçe’de vardı. Ocak ile iletişime geçtim. Ancak o tarihte futbolu sevdirmek, Brezilya Karnavalı’na gitmek amaçlanıyor. ‘Ali’den geçen Koç ile Başa mı gideceğiz?’ dedim ve o kavga sonra Jesus’a ‘En maçlarımızı analiz ederek yavaş ilerliyoruz. Başkan Ali Koç ile görüntülü olarak konuştu ve bayıldı.

İŞTE O MEŞHUR FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

Nisan ayında bir balık restoranında buluştuk. Dünyaca ünlü bir yer orası. Biz görüşme gizli olsun diye ayrı bir bile geçtik. Ama okulunda Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebel bizi davet etti.

Aslında Başkanlığının konusu ile hiç yok. O anlarda restoranın garsonları bile fotoğraf çekmeye başladı. Öncesinde Luis Figo bizi çağırmıştı, onun masasına bile gitmemişti. O gelen onun ünlünün bir haftalık raporuydu. Bu fotoğrafın da korkunç çıktı. Jesus’un Benfica ile olandakindeki çıldırmaktan dolayı gecikecek.

JORGE JESUS’UN BİLİNMEYENLERİ

· İsa sabah saat 06.00’da başlıyor 07.40’ta mesaisi başlıyor.

· Her gün 7 kilometre koşar. Futbolcu ile bile koşabilecek enerjiye sahiptir.

· Aklında sürekli şampiyonluk vardır. Ve tüm hayatı futboldur.

· F.Bahçe taraftarına aşık oldu. Özellikle Dinamo Kiev maçından sonra o kadar çok taraftara mahcup olacak bir ruh girecek ki; 1-2 gün kendine zor geldi.

· Futbolcu ile çok iyi arkadaş olur. Herhangi bir futbolcuya zarar vermez. ve iyi oyuncu parlatır.

· Mücadeleye dayanmayana tahammül edilemez.

· Geriye oynayan oyuncuyu sevmez “Oyunun güzelliğini bozuyor” der.

· Maçlara kendini o kadar kaptırır ki bir tam kapsamlı Jorge Jesus’u kontrol eder.

– Sürekli balık yer, ağzına tatlı sürmez.

.

Leave a Comment