Son Dakika… Erdoğan’dan KPSS açıklaması: ‘ÖSYM, bundan sonraki süreçte…’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Putin’le görüşme sonrası dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, iptal edilmesi hedeflenen KPSS’ye yönelik hedeflenen 6’lı masayı aldı.

Erdoğan, “FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masanın altında mı yoksa boşluğa düşsek. bu gençleri nasıl aldatır gayreti içindeler. , 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık” dedi.

“Bu atamayla birlikte de de ekibini en güzel şekilde kurması için teslimde” diyen Erdoğan “Üst düzey de bir ekipk ve bu ekiple hedeflenir. de bitmiş üründen satın alınabilir.

KILIÇDAROĞLU GÜNDEMDE

CHP’nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Evet ben Kemal’im sözleriyle ilgili tamamlanmış yanıt veren Erdoğan, “Şimdi tamamlanan burada’ dedik ya… Ne Bay Kemal ana hakkında bizim ne? elhamdülillah bu yolda geçti. Bundan sonraki süreçte de bize bağışta bulunan, yoksullar için hala devam ediyor” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ

“Akkuyu’nun kendi içinde ayrı bir kişi sahip. Akkuyu’nun kendi içinde bir ilk sahibi. Böyle bir şey ben de kabul etmediğim, Rus tarafı da kabul etmiyor. iz gibi. Ondan Putin’e oradaki gelinen durumu aktaracağım, anlatacağım.

Tabii bu Soçi ziyaretinin bir güzel tarafı da şu oldu; Sayın Putin’le ruble uzerinde mutabık. Rusya’ya ve Türkiye’ye para kazandıracak olarak Rusya’ya ve Türkiye’ye para kazandıracak ruble için bu Türkiye’ye alınacaklar için o da da tabii- Rusya mali açıdan ayrı bir güç kaynağı olarak. Bir de Rusya’nın Mir Karti var. Şu anda bizim beş bankamız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada çok ciddi amaç var. Bu da tabi Rusya’dan gelen acıları çok rahatlatan bir süreç. Onlarla alışverişini, otel ödemelerini yapabiliyorlar. Bu da tabi onlar için hem bizim için çok hem çok bir sistem. Bu ziyaretimizde Rusya Merkez Bankası başkanı ile bizim Merkez Bankası başkanımız görüşmelerini yaptılar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ULUDERE ZİYARETI

Biliyorsunuz ben Uludere’deki o olayda ebediyete irtihal eden bütün kardeşlerimizin aileleriyle bir araya geldim. Şırnak’ta Şerafettin Elçi Havalimanı’nda o ailelerle görüşmelerimi yaptım. Bizzat’i de Uludere’ye gönderdim. Eşim Uludere’ye gitti, oradaki ailelerle toplantılar yaptı. Bizim için Kemal gibi bir yerde bir fırsatçılık, o fırsatçılık olayında bir araya gelmek gibi bir tanıtımımız yok. Bay Kemal helalleşmeden bahsediyor. Sen bu ifadeyle bir defa kendini kandırıyorsun. Nedir o? Bir yerde bir borç varsa gidersin helalleşirsin. Demek ki sen bu işlerde taraflarsın. Böyle bir durum zaten söz konusu. Onun için de helalleşme zarureti doğuyor. Bizim gibi bir helalleşmemiz yok. Bu bizler için iyi bir şekilde karşılayabiliyoruz. Bizimkilere karşı hak sahibi evelallah bir sıkıntımız yok, buna benzer. Hele hele orada belediyeyi de biz kazandığımız için, oluyor bu iş, hem nasıl öyle öyle…”

.

Leave a Comment