Son dakika: DSÖ’den Maymun Çiçeği için küresel acil durum kararı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Maymun Çiçeği Hastalığı için küresel acil durum ilan etti. Oğlu ile ilgili bir hastalıkla ilgili 65 yaşındaki bir vakada görülüyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Uluslararası mücadele ile mücadele sona ermeden yeni korkulu rüyası gelen gelen Maymun Çiçeği Dosya ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) haberi bir karar geldi.

KÜRESEL ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Dünya Sağlık Örgütü az önce duyuru ile Maymun Çiçeği Hastalığı için küresel durum ilan etti.

DSÖ Genel Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, büyümekte olan “Maymun Çiçeği” uygulanacak bir durum olacaktır. sonra bulundu.

65 ÜLKEDE 15 BİNİ AŞKIN KİŞİDE GÖRÜLDÜ

Oğul hasta bir hastalık yüzünden 65 yaş 15 bin 600 kişide görüldü.

ABD’DE ÇOCUKLAR ARASINDA İLK VAKA

ABD Hastalık Kontrol Merkezinde yapılanlardan dolayı rastlandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Çocuklardan gelen kişinin California’da olduğu belirtildi, ancak Washington DC’ye bugün ikamet eden bir bebek olduğu görülüyor. İki vakanın içeriğinin olmadığı, içeriğin ev bulaşmadan çoğaltılması aktarıldı. Her sağlık mesajı iyileştirildi.

8 numaralı oyunda, Maymun Çiçeği’nin riskli olduğu ifade edilirken, şu ana kadar ülke içinde 2 bin 500’den vaka kaydedildi.

Son dakika: DSÖden Maymun Çiçeği için küresel acil durum seçimi

ABD AŞI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

ABD Başkan Harris, dün iki çocukta Maymun Çiçeği öğrendiğinin mesajlarını paylaşarak “HHS, yüksek risk gezileri için ek maymun aşıları sipariş etti ve test kapasitelerini artırdı. Amerikan görüntüleme sağlık ve kurtarmak için yerel sağlık departmanlarıyla hala devam ediyor” dedi.

ABD’de 18 Mayıs’ta ilk maymun çiçeği vakasından bu yana 2 bin 500’den fazla vaka tespit edildi. ABD Hastalık Kontrol ve Ön Merkezleri (CDC) tarafından onaylanmış. CDC, iki çocuğun iyi olduğu.

class=”medyanet-inline-adv”>

AŞIYI KİM ÜRETİYOR?

ABD, maymun çiçeği için JYNNEOS, Bavarian Nordic firmasından temin etti. Web sitesinde yer alan JYN aşı aşısı çıkarması, insanda çoğalamayan ancakmun güçlü bir tepkisi ortaya çıkabilen, örnek alınmış bir aşı aşısı olan Modifiye Vaccinia Ankara’da bir aşı aşısı aşılamaları anlatıları yer alan JYN aşı aşısı hastaları çoğaltılamaz. . Firmanın Almanya, İsviçre ve ABD’de fabrikaları bulunuyor.

Son dakika: DSÖden Maymun Çiçeği için küresel acil durum seçimi

MAYMUN ÇİÇEĞİ NEDİR, BELİRTİLERİ NELER?

Maymun çiçeği, nadir bir virüs. Çiçeklere ayni bir şekilde muayene oluyor. Virüsün, Batı Afrika ve Orta Afrika olmak üzere iki türü var.class=”medyanet-inline-adv”>

İlkün ateşi, başaşağı, sırtüstü, kas ve halsizlik.

Ateşten düştükten sonra, günde ve daha sonra eğitim bölgelerine, sınıf içlerine ve tabanlarına yayılan bir gelişebiliyor.

Çok iyi bir öğelien dönüşüm çeşidi. Yaraları iz bırakabiliyor.

virüsten geçmekte olan hastalık 14 ila 21 gün sürebiliyor.

NASIL BULAŞIYOR? TEHLİKELİ Mİ?

Virüs, maymun çiçeğine yakalanmış başka bir kişiyle yakın temas halinde yayılabiliyor. Virüs kaynaklı deri sıyrları, gözleri, burun veya hava yoluyla girebiliyor. İletişimle iletişim içinde, temaslarla da bulaşabiliyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kendi dışında bulaştığı maymunlar, farelar ve sincaplar gibi hayvanlar ya da yatak takımı ve genel olarak bunlarla ilgili yayılabiliyor.

Virüse yakalananlarda çoğu hafiften geçiyor. Virüs fiili su çiçeğini andırıyor ve birkaç hafta içinde kendi kendine yok oluyor.

Ancak günümüzde daha kolay olabiliyor. Daha önce Batı Afrika’da ölümlere neden olduğu bildirilmişti.

.

Leave a Comment