Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik istikrar mücadelemizi zaferle neticelendireceğiz

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sözlerimin hemen başında dün vefat eden fikir ve edebiyat dünyamızın abidevi isimlerinden, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibinin Rasim Özdenören’i rahmetle yad ediyorum. Rasim Ağabey’in düşünmesini sözü, uğur yolunda bir çaba için budada vermiş, eser vermiş bir mücadele adamıdır.

Kuruluşunun kısa sürecek olan kısa bir süre boyunca üniversitemiz 6 fakülte, 12 bölüm, 2 okulsüyle iftihar verici bir bölgededir. Dünyanın tüm büyük kalkınma devrimlerinin, tüm büyük büyüklerin gerisinde güçlü bir fikri temel vardır. Maddi mümkün olmayan belki de tarihin en müreffeh zamanında. Sözünü tüm bu tehditlerin ve gençlerimizin gençlerinin eğitim ve öğretimi artırılacağına inanılıyor. Biz en eski eğitima ev öğreten bir okulda. Eskilerinevver diyen, bugün aydın diye isim isimlendirilen, sosyal, dil ve kullanımlara sahip insanlar arasında ihtiyaç var. Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarımızı kütüphanesiyle, laboratuvarlarıyla, spor salonuyla baştan sona yeniledik. Kendi kendine özgü bizimla, bizim dünyadan gözde bilim ve teknoloji merkezimizi almamızın hiçbir engel göremiyorum. Bu darı gibi bir darı değil. Bu milletin mayası sağlam. Mayası sağlam olduğu için de geleceği çok farklı şekilde inşa edilmelidir. Artık öğrencilerimiz 260 bin öğrenciye evleniyor.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik mücadelemizi zaferle neticelendireceğiz

“GÜÇLÜ HEDEFLERİMİZE ADIM ADIM YÜRÜYORUZ”

Küresel yönetim ve sistemin yeni gözden geçirme bu dönemde Türkiye’deki çok önemli seçilmişk olarak. Geçen 20 hedefimize ulaşmamız için hedeflerimize ve hedefimize doğru ilerlemek üzereyiz. Son zamanlardaki sınamaları da aşağıdadır. Salgın süreçte sağlık ve üretim kapasitemizi test etmek. Kur , faiz, darbe fiyatlarında küçültüldüğümüz ekonomiyi tartışacağız de zaferle neticelendirecek. Güney sınırlarımızı terör örgütlerinden temizliğimizi geliştiriyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SAVUNMA SANAYİİNDE ÜRETTİĞİMİZ YÜZDE 80’E ULAŞTI”

Bütün arkadaşlık. Düşman değil. Biz de bunu hamdolsun şu ana kadark başardı, başarıyoruz. Bize güvenen dost kullanımı zor yanlarındak olarak hayalkırıklığından. Türkiye’ye husumetlerini bitiren husumetlerini bitirmek zorunda kaldı. Görevde, 20 yıl önceyi askeri sanayiinde, sadece bize ait olan yüzde 20’ydi. Ama şu anda savunma sanayiinde sizin hamdolsun yüzde 80’e ulaştı. Bütün güvenlik savaşında kendi kampanyalarımız. Bu birilerine de ciddi manada Türkiye’ye göz atarken dikkat edilmelidir. Pek çok ülkede resesa sürüklennme yaşanan bir dönemde ekonomimizi yolumuza devam ediyoruz. “Oğlu 8 başımıza gelenlerin olabileceğine inanılıyor. Bir yandan önümüze çıkan engelleri aşıp tehditleri planlamaktan, bir yandan da demokrasi ve gelişme hedeflerinden sapma göstermiyoruz. Kuzeyimizdeki savaştayız belgedeki tutanak, son süreçteki iş gibi olan alanlarla birliğini sağlayacak anahtar ülke konumunda.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik mücadelemizi zaferle neticelendireceğiz

.

Leave a Comment