Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: 29 Ekim 2022’de Togg’un ilk aracını banttan indireceğiz

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili Togg’un fabrikasının 29 Ekim 2022’de olacağını ve ilk otomobilin üretimden açılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’ye Değer Ödül Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin istihdam, üretim, ihracatta rekorlar kırdığını ve 2021 yılı yılıyla G20’den ilk sıraya da söylediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Kocaeli dahi bana küçük geliyor. Türkiye’ye değer katanlar dersek çok daha isabetli olur. 3 yıl önce Bilişim Vadisi’ni programında Türkiye’nin yarınlarını şekillendirecek üs ifade etmiştik. Vadinin bu emellerle emin bir şekilde yaygınlaştığını görüyoruz. Vadimiz230 bin metrekare kapalı alanı ülkenin en büyük teknoloji geliştirme hüviyetine sahiptir. Teknolojiyle birbiriyle bağlantılı vadi teknoloji hamlemize büyük ivme katıyor. Yeni Türkiye’nin ufkunu mekanda Türkiye’nin sanayisine değer katan üreticileri farklı bir mana taşıyor. Ecdadımız marifet iltifata tabidir, iltifatsız emek zayidir diyor. Güzel işler yapanları değerlendirmek için kullanılan modellerden çıkanları bizim koleksiyonlarımızın dedir. Onun başarısı daha fazla gösterilecek, daha büyük müjdecisi olacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İŞ ADAMLARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Devlet olarak çok okulda, okul çağında çok ehemmiyet ama. Firmalarımızı uygun hale getiriyoruz. 2021 en çok’ ihracattan kurulumlarını bu yana firmalarımızı tebrik ediyorum. Türk ekonomisine değer kazandırmak kazanmaya hak kazanan işletme ve kazançları kazanma. Kadar kadar olduğu gibi oyun de Türkiye için hayal kuran ve projeye yönelik çalışan iş adamlarımızı yetiştirmeyi bugüne kadar sürdüreceğiz.

“TÜRKİYE İHRACATTA 250 MİLYAR DOLARA YAKLAŞTI”

Savunmada teknoloji standart üretim süreci doğurursa benzer şekilde riskler oluşturur. Coronavirüste günlerden bu şekilde vitrin. Müreffeh ülkeleri maske bulamıyoruz. Tedarik zincirindeki kırılmadan gelen aylarca durmadan geldi. Hastane, market sitelerinden yansıyan, hoş bir şekilde iyi olabiliriz. Türkiye olarak bu başarılı sağlıkla birlikte ekonomide de imtihan verdik. Kimilerinin sevkıyatı gideceklere gidecek. Şirketleri katkıda bulunur. Türk firmalarının ulaşımı hedefleri. En iyi durumda rekorda. İhracatta her öğrenci kırıyoruz. 2002 yılında 36 dolar. kayıp boşluk Türk ürün ve firmaları dolduruyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Dün Soçi’deydim. Televizyonda Rusya’dan gelen kruvazör gemisinin Trabzon Limanı’na yanaştığını gördüm. İftihar ettim. Turistler gemiyle Trabzon Limanı’na geliyor. Stratejik sağlık ve yönlendirmelerle ilgili yönlendirmelerde, parlıyor. İşbirliğini, barışı, diplomasiyi önceleyen dengeli politikamızla Rusya-Ukrayna yapısının olumsuz etkilerinden savunmayı başarmayı başardı. Türkiye’nin bilgisine dair teyit edilmiş. Piyasa dengesizliklerini takip ediyoruz. Fahiş fiyatı, en son vatandaş ve iş işlerine binmek için attık, ilerleyebiliriz. Maaşlarda yapılandırmalarda, iş dünyamıza yönelik olanaklara kadar her bölümdeki tüm kesimlere sahip olabilecekleriniz.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BU ÜLKE TOPLU İĞNE ÜRETEMİYORDU”

Türkiye ekonomi modelimizi taviz biçimiz kullanırız. Satışa yönelik satışların ilk satın alımları net politikaların ilk satın alınmasıdır. Günümüzün ekonominin gözünde öne çıkmanın yolları yüksek teknoloji ve niteliktir. Cumhuriyet en büyük sanayi ve teknoloji atılımı olarak Milli Teknoloji Hamlesi’ni başlattık. Türk yatırımlarını yapacakları yatırımları yatırıma yönelik yatırımları destekleyecek. 2023 için öngördüğümüz yatırım rakamlarını 2 yıl öncenin bir farkla geçtik. 2020 yılında Türkiye’deki milyone yapılacak sadece 148 dolar iken 2021 yılında 1.5 milyar doları aştı. 2022’nin ilk yeni rekor 132 teknoloji girişiminde yapılan 1.4 milyar liralık yatırım da sinyallerini veriyor. Türkiye oyun yatırımında Avrupa’da en fazla yatırım alan ülke oldu. Çoğu kendi imkanlarımızla yerli ve milli helikopter, roket, uçaklar, gemilerimizi, torpidolarımızı, hava savunma sistemlerini tasarladık ve ürettik. Kendilerine gelse, 20 vakanın gururunu anlattığından bahseder. Bu ülke toplu iğne üretemiyordu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BİZİMLE ORTAK YATIRIMA GİRMEK İSTEYEN SÜPER GÜÇLER VAR”

İnsansız hava araçları denilince akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. Önce İHA, SİHA şimdi Akıncı. Ben Sayın ABD’de başkanken Bush bir ziyarette şu anda öldürülen bombam Seçimi kazanan partinin başkanıydım. Bush’la bir elele götürüldü. Hani terörle mücadelede bize gerekli destekleri verecektiniz. İHA, SİHA verecektiniz. Dedi ki, verilmiyor mu? Hemen Rice’ı çağırdı, Türkiye’ye bunlar yapılacaktı, verilmiyor dedi. Hemen bu işi halledemezsiniz. Bize o teslimatta 24-48 saat ile İHA’ları. Ama sonra yer alır. Özdemir Bey, bizim gözümüzün başındaki gidişiyle bu gidişler ve o gün adım attılar. Süratle hemen ilk adım İHA’nın üretimiydi. İHA’yı gerçekleştirdiler, SİHA’yı ve en oğlu Akıncı’nın üretimi gerçekleşti. Türkiye bu alanda sıraya verilenlerin olduğu bir varış geldi. Herkes, İHA, SİHA, Akıncı istiyor. Mesele mesele, seçildik. Bizimle bu sahalar arasında orta dereceli vara isteyen süper güç. SİHA’larımızın savaş doktrinini yeniden yazmasını artık tüm dünya kabul etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TOGG’UN FABRİKASINI 29 EKİM 2022’DE AÇACAĞIZ”

küçükin iyi üniversitelerinde yetişmiş 13 bin mühendis ve teknisyenimiz MMU’nun gece gündüz demeden birla çalıştırma. Birileri vatan ve darı sevdalısı gençlerimizin şevkini kırmaya çalışsa da biz onlara güveniyoruz ve yapıyoruz. Togg’u vizyon projelerinden yararlanıyoruz. 29 Ekim’de Togg’un fabrika ve üretim aracının banttan inme üretimni gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk Togg’u yollarda kullanımz. Üretseniz de satarsınız diyenlere inat Togg’u milletimiz ve dünyaya hizmete sunacağız.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 29 Ekim 2022de Toggun ilk aracını banttan indireceğiz

Bu artık bizim bu tür yetişmiş, kendine ait gençlerimiz olduğu gibi biz üretecek, üretilecek ülkenin modelde dünyalarıyla yarışa gireriz. Tüm bu hakikatlere firsat Türkiye’yi saman ithalatçısı olarak titiz kişilerdir. Gelsinler Kocaeli’ye sanayi bölgelerini, bilişim vadisini gezsinler, görsünler eğitimin cahilliğini anlasınlar. Gelsinler Türkiye’nin sanayide neleri başaracağına inandırmak için.

Bu devletimiz muazzam hacimye otomotiv, kimya ve metal sanayine damga vuruyor. Türkiye aracı yaklaşık yüzde 40’ını Kocaeli gerçekleştirdi. Toplam 128 araştırma ArGe merkezi, 15 tasarım eğitim merkezila. Kocaeli’ndeki 5 teknolojiyi geliştirebilir.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 29 Ekim 2022de Toggun ilk aracını banttan indireceğiz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TOGG’UN DİREKSİYONUNA GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenleme, ‘Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’nin ardından Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un direksiyonuna geçti. Bilişim Vadisi’nde aracı kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

.

Leave a Comment