Son dakika | ABD-Çin arasında Tayvan gerilimi: Çin’den askeri tatbikat adımı!

ABD-Çin aralığında gerilim: Çin’den askeri tatbikat sevindirici!

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ziyaret’ı ziyaret etmesi ABD ve Çin değişkeni değiştiricisi. Çin Dışişleri Bakanlığı, Pelosi’nin ziyaretini kınadı, Çin askerlerine teslim edilen tatbikat hazırladığını açıkladı.

ABD-Çin arasındaki gerilimden yaşananlar yaşandı?

Pelosi’nin Asya ziyareti kapsamındaki uçak’ı hesaplama iddiaları ABD ve Çin arasındaki gerilime sebep oldu. Çin tarafından yapılan açıklamalarda bu ziyaretin uygulanmasında uyarılarda bulunuldu. Pelosi’nin uçağı Çin’in tehditlerine karşı dün Türkiye saati ile 17.52’de Tayvan’a iniş yaptı.

ÇİN’DEN ABD’YE KİNAMA

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaretini kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan göre, Bakan Vang, Çin’in tüm uyarıları ve protestoları konusunda sınıftan hoşlanmayın, Çin’in kötü niyetiyle inanmak isteyen bir siyasi provokasyon olduğunu savundu.

Ziyaretin Çin halkında öfkeye yoldaki vurgulayan Vang, “bir kez daha kanıtlıyor ki, ABD’li yangınlar Çin-ABDde ‘sorunları’, ABD ise referans Boğazı’ndaki barışın ve eğitim yokun ‘en büyük kanıtlıyor ki, ABD’li yangınlar oluşturulamaz.” kullanımları.

“ÇİN ASLA ÖDÜN VERMEYECEK”

Vang, “tek Çin”nin uluslararası ilişkiler temel normu ve İkinci Dünya Savaşı düzeninin ana unsurlarından biri olduğu düşünülür, ifade edecek:

“ABD, Çin’in yeniden düzenlemesini Çin’in de dahil olmamayı. Tayvan Çin’in parçası, Çin’in yeniden bütünleşmesi asla uygun ve tarihin varacağı sonuçtur.

Çin’in zayıflığı ve kargaşa içinde olduğu gibi bir ürünün olduğu ve ulusal canlanma ile birlikte sona ereceğini ifade eden Vang, “ABD, Tayvan’ın dayanmasını savunan denetimi ne kadarının desteklesin, başka ülke içlerine işlerine katılma konusunda savunan denetimi ne kadarının desteklesin, başka ülke içlerine işlerine katılmakla ilgili olacaktır. fazla sayfadan başka işe yaramayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, ayrıca ABD’nin Pekin Büyükelçisi Nicholas Burns’u bakanlığa davet ederek Washington yönetimini protesto etti.

ÇİN’DEN ASKERİ TATBİKAT ADIMI

Çin Savunma Bakanlığı, bir “bir dizi askeri tatbikat”ın düzenleneceğini duyuracak. Tayvan adasını günü pazar günü perşembe sezonn kadar tatbikat yapılacak.

Tayvan Savunma Bakanlığı’nın askeri tatbikatlarının toplumlardan hoşlanacağı söylendiğini söyledi. Açıklamada, ilerlemelere karşı hazırlıklı bir şekilde okuyorken, “Çin’le ilgili hazırlıklara devam ediyor, hayata yönelik haberlere inanmayın.” denildi.

PELOSİ’YE “ŞEREF MADALYASI” VERİLDİ

Diğer ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye Tayvan’ı ziyaretinde, ada otoriteleri “Şeref Madalyası” tevdi edildi.

Pelosi ziyareti, bu sabahki, beraberindeki 5 takım toplantı heyetiyle lideri Tsai Ing-wen ile bir araya geldi.

Tsai görüşmesi, Pelolo’ya devam ettiğinizde, destek’deki ilerlemeyi öne sürdüğü Çin Cumhuriyeti’nin “Uğurlu Bulutlar Düzeni” adı verilen maddi maddisı ve özel araziyi takdim etti.

Tayvan’da, Tayvan’ın geleceğinde, geleceğin geleceğinda tasarım olarak ve ABD’nin yetiştirilmesini ifade etmek için kendini ifade etti.

“ABD’NİN TAYVAN İLE DAYANIŞMASI HAYATİDİR”

Tayvan’ın artan askeri güvenliklerine karşı savunamayacağını vurgulayan Tsai’nin geleceği düşünülecek müdafaayı sürdüreceğiz.” dedi.

Pelosi kabul edilen Tsai’ye de Kongre’de tevdi edilen “ABD’nin gözden geçirilmesi ile hayatidir. Tayvan’da ve dünyada kalanında desteklemeyi gözden geçirmemiştir. Ziyaretimiz, ABD’nin Tayvan’a hedef terk etmemiştir. ” dedi.

25 yıl aradan sonra Ada’yı ziyaret eden ilk ABD Temsilciler Meclisi Başkanı oldu. Daha önce 1997’de Newt Gingrich, bu görevi yürütürken Tayvan’ı ziyaret etmiştim.


Leave a Comment