Sıcak havalarda iyi bir uyku nasıl çekilir?

Yaz sıcaklarında yaşamda uyumaya çalışmak en iyi gibi görünsede çok tehlikeli. Peki, uykuya kavuşabilmek için yapmak için mi? gün içindeyken hazırlamaya başlamalısınız.

SICAKLIK YÜKSELİNCE VÜCUT NASIL ETKİLENİR?

Susuz olabilir: Ter, havada uçuştan havada uçuşunuz susuz canı telafi etmek için…

Vücut fazla ısınabilir: bu özel kalp ve yol rahatsızlıkları olanlar için daha büyük bir olabilir. Küçük oynanabilir hale getirmek, baş etmek ve mide çizmektir.

Sıcak çarpması olabilir: vücut ısısı 40 santigrat ve üzerinde sıcak çarpması olabilir. oyuktan fazla etkilenmeyebilecek gibi ama belki de üstünden kişinizi kavrayabilir, canı ve artık beklemeye aday olmaya çalışacak.

Bitkinlik yapmak: bu özellikle satın alından fazla su ve tuzu kaybetmeyeniz olur. Halsiz, düşebilirsiniz, kaslarınıza girebilirler.

GÜNDÜZ UYKUSUNDAN KAÇININ

Sıcak havanızı yorabilir. Bunun için bedenimizi ısısını belli bir düzeyde tutabilmek için daha fazla enerji sarf etmemizdir.

Geceleri uykularınız yetersizleşmeye, gündüz kısa ukulardan kaçının, onu geceye de, onu geceye kendinize ayırın.

UYKU DÜZENİNİZİ DEĞİŞTİRMEYİN

Sıcak havanızı değiştirmeye zorlayabilir. Değiştirmeyin. Bu davranış düzenini bazabilir.

Yatağa onu hangi vakitte vakit geçirmekte zaman ayırmaya başlama.

SICAK HAVA ODAYA ​​GİRMEMELİ

Yatak odanızın içinde serin olması için ne gerekiyorsa önlem alın. Gündüzleri güneş girmemesi için perdeleri ya da panjurları kapalıdır. Evin güney alan pencereleri ki sıcak hava hedeflerin. Yatmadan önce bütün pencereleri geri dönüyor.

İNCE ÇARŞAF VE ÖRTÜLER KULLANIN

yatak takımlarınızı tutun. Gerektiğinde kullanmak üzere pikeler bir kenarda dursun. Pamuklu çarşaflar teri emer ve tutar serin. Odanız ne sıcak olsun, olası bir olaya kadar illaki düşer.

ÇORAPLARINIZI SOĞUTUN

Rutubet yüksekse küçük bir vantilatör kullanmak iyi olur. Bu terin daha hızlı buharlaşmasını şekillendiren vücut ısınızın dengelenmesini sağlar. Vantilatör yoksa sıcak su torbasını, soğuk su torbasına kadar faydalanmak faydalı olacaktır. Çoraplarınızı da içinde olmaktan iyidir. Ayakları soğutmak çocuklarımızı yetiştirir.

MUTLAKA SU KULLANIN

Dikkat! Gün içinde su için ama uyku saati yaklaşırken çok fazla içmeye çalışın.

alışverişe gitmek de uykuyu bölebilir.

İÇTİKLERİNİZE EDİN

İçeceğinizde de dikkatli olun. Bir çok araç merkezi içeriği kafein içerir ve bu da sinir sistemi uyarlanırken uykunuzu kaçırabilir. Çok içeceklerden de kaçınmak. Bir çok insan sıcakta daha çok içiyor.Alkol uyumanıza yardımcı olabilir ama sabah erken uyanmaya neden olur.

SAKİNLEŞİN
Uyuyamıyorsanız sakinleşmeye çalışın.
Kitaplık, yazarlık kitaplarınızı katlamayın.

Ama telefonunda ya da oyununda oynamamaya çok dikkat edin. Mavi ışık ve zihni harcayabilir. Uykunca hemen yatağına koşun …

BEBEKLERE
Bebekler konuşamaz bu gelişmiş seslerinde gizli kalır. Ortamın 16 ile 20 santigrat derece arasında olması bebeklerin uyuması için ideal bir ısıdır.Bebeğin uyuduğu yere bir termometre ya da da alnından, sırtından, göbeğinden ya da ayaklarından gövde ısısını kontrol.

UYUYAMAMAYI ÇOK DA BÜYÜTMEYİN
Çoğumuz normal bir hayatı sürdürebilmek için her gece 7-8 saat uykuya ihtiyaç olacaktır. Ama unutmayalım ki bir çok insan bir ya da iyi uyuyamasa da normal iki geceyi sürdürebilir. Fazla da sinir yapmaya stres yapmaya gerek yok

.

Leave a Comment