Saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Sarıtaş’tan açıklama

Kartal’da evinin yolundakili 2 kişi tarafından saldırıya uğrayan Alevi Vakıf İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, “Ankara devamı olduğunu düşünüyor. Suç’daki olaylarda bulundu. İfademizi de o hedeflenmiş. Emniyetin konuyla ilgili olduğu söyleniyor. ” dedi.

Saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Sarıtaş'tan açıklamaFotoğraf: DHA

Abone Ol

Google Haberleri

Kartal Cemevi başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyon İkinci Başkanı Selami Sarıtaş, dün akşam Kartal Cemevi’ndeki Muharrem Ayı’ndaki aynı zamanda, kasklı, kasklı 2 tarafından saldırıya uğradı.

Genel sağlık durumu iyi olan Başkan Sarıtaş’ın yaşadığı o anları anlattı.

“BANA HAKARET, KÜFÜR EDEREK YUMRUK ATTI”

DHA’nın aktardığına göre, Sarıtaş’ın şunları kaydettiğini kaydetti:

“Motosikletli karşı geldi. Süratim yavaştı. motosikletli önüme. Bende takılabilmek. Bana bir şey soracaklar zannettim. 2 kişidi. Öndeki kasklı, arkadaki kapüşonlu ve maskeliydi. Arkadaki indi yanıma geldi. ’15 numara?’ diye sordular. Ben de öldüm. Camım yarıya kadar açıktı. Sonra bana hakaret, küfür etmeye başlamaya başladı. Kapıyı açmaya çalıştı. Açamadı. Sonra bir arbede yaşandı. 3-4 dakika sürdü.

Ben önerme yan koltuğa atarak ayaklarımla önermek savunmaya eğitim. Bana sürekli yumruk atarak darbediyordu. Bende yaralandım. Durunca bir süre daha kargaşa devam etti. Aracın kornasına sürekli tuttum. O sırada motosikletten inmeyen çocuklar. motora binip gittiler. Matem günlerimizde bu tür olaylar olmuyor. Bizim birlikteliğimizi zedelemeye yönelik çalışan bu tür insanlarla ilgili mekanlarz.”

“ANKARA’DAKİ OLAYLARIN DEVAMI NİTELİĞİNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

“Polis değerinde olduğuna inanılmaktadır. Mutlaka görün” diyen Sarıtaş, şöyle devam etti:

“Ankara’daki olaylar devamı kendinde olduğunu düşünüyor. duyuruda bulundu. İfademizi de o doğrultudadır. Emniyetin konuyla ilgili devam ediyor. Alevi yetiştirme olarak bu tür yaşanabilecekleri yaşanacak. devam etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment