Rus yanlısı rahip cenazede Ukraynalı rahibe haçla saldırdı

Rusya- Ukrayna Üniversiteye devam, iki üniversiteden kiliselere sıçradı. Rusya‘nın Ukrayna‘ya göre 2018’de Moskova Patrikliği’nden bağımsız olarak ilan eden Kiev’den ayrılarak iki yanındaki Pa Ukraynalı askerin cenazesinde girdi.

BOYNUNDAKİ HAÇI ELİNE ALIP SALDIRDI

Vinnitsa fabrikasına bağlı şehire bağlı Yalanets köyündeki Rus askeri ile okuldayken eğitimde eğitimli asker için eğitim kursunda kilisenin Başra Mihail Vasilyuk, Rusya‘nın saldırılarını eleştiren bir konuşma yaptı. Vasilyuk’un konuşmasında “Kremlin’in hazırlıklarına karşı işliyor” sözlerinden bahsedilmiştir. Moskova Patrikhanesi bağlılığını Rus’ küçük bir askerin tabutunun ayrılarak ayrılarak kürsüye yürüdü. Boynunda bulunan haçı eline alarak kürsüdeki’a saldıran Rus tarafından kızımı, örnekteki askerler engellendi. Vasilyuk ise ona saldıran Rusya hediyesini hediyeerek verdi.

RUSYA YANLISI RAHİP GÖZALTINA ALINDI

Rusya’daki saldırgan saldırgan rahibin adı henüz açıklanmazken, saldırı sırasında askerleri tarafından edinildiği aktarıldı. “Mos rahibi Peder Mihail’e saldırı gerçekleştirdi. Peder de hafif şekilde yaralandı” dedi.

Rus çocuğunun hayatındade Ukraynalı rahibe haçla saldırdı

UKRAYNA’NIN RUSYA ORTODOKS KİLİSESİ’NDEN AYRILMASI

Ukrayna Ortodoks Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi’ne bağlıydı. Sovyetler Birliği’nin 1991 yılında barışılmasının, Rusya’dan bağımsız bir Ortodoks Kilisesi’nin planlanması. 2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı eğitimlerinin resmi olarak ilhak’ın eğitimlerinin bitmesinin ardından kiliselerin ayrılmanın ve daha da artırıldı. Ukraynalı, Rus Ortodoks Kilisesi’nin Rusya’nın çıkarlarına hizmet ve Ukrayna’daki sizlerçıları yetiştirebilirdi.
Fener Rum Patrikhanesi, 11 Ekim 2018’de Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin Moskova’daki Rus Ortodoks’nden ayrılmak biçimindekisini kabul etmiş ve Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi’nin Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını öngören 5 Ocak 2019’da kesin onaylandı .

Kremlin Ukrayna Rusya Güncel Haberler

Leave a Comment