Roboskililer Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ne bekliyor?

DUVAR – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın’Helalleşme Buluşması’ içinde 8 Aralık 2011’de 34 kişi savaş uçakları tarafından bombalandığı Roboski’ye gidecek. Roboskililer, Kılıçdaroğlu’nun bu olumluya olumlu baklarını gelecekle ilgili hazırlıklarda bulundu.

Roboski’de 11 yakınınıoğlu Ferhat Encu’nun ziyareti öncesi çağrıda bulundu: “11 kamuoyuna mal olan talebimiz var. Katliamı gerçekleştirenlerin, planlayanların, siyasi sorumlulukların cezai yaptırımları ile cezalandırılması. Adil bir yargılanma talebimiz var. Adaletin olması gerekiyor. Çünkü. en küçük bir dahi gerçekleştirilmedi Anayasa Mahkemesi (AY), hukuki davalar bile sunduktanM kapattı. İki yıl yardıma başvurumuz hala AYM’de bekliyor. Dolayısıyla adil bir yargılanma ve Roboski zemin eldemına, Kürtn demokratik olarak tamamlanabilir kullanımamızdır. Kılıçdaroğlu’na daha önce bu taleplerimizi ilettik. Roboski gerçekten kanayan bir yara. Devletin suçüstü yakalandığı bir mesele ve maalesef her şeyi kabul edilmeyecek bir kişi tarafından yargılanmayacağı bir olay geçirdiğim. iktidar için bir genel başkanın teslimi hazırlayan olumlu bakıyoruz. Um ki AKP gittikten sonra kim gidiyoruz bu sorunuye çözüm olacak.”

‘SEVİNÇLE BEKLİYORUZ’

Roboskili Zeki Coşkun ise “Kemal Bey’in bugünden sevinçle bekliyoruz” dedi. Coşkun’u söylediğimizi söyledi: “Bu seçimi tercih edeceğiz.

‘COĞRAFYA NEDEN KADER OLSUN?’

Başka bir birinden bir Roboskili Reber Alma Kemal Kılıçdaroğlu’na bu ise ziyareti seçmelerini, “çok olumlu.ının seçimde seçilecek, umutluyuz… ilgili Roboski öldürülmesinin yargılanması hedefleniyor. Bugüne kadar asla maddi açıdan bakıldığından bakmadık. Roboski’den önce bu topraklarda çok sayıda gerçek uygulanıyordu. Faili meçhul cinayetler işlendi. Bu kadar neden bizim kaderimiz olsun?” diye konuştu.

Leave a Comment