Rekabet Kurulu’ndan Coca Cola kararı

Coca’yı yürüttüğü soruşturmayı, şirket tarafından sağlanan satın alma paketinin tamamlamayı tercih edebileceksiniz.

Kurulun internet yer alan, rekabet kurulu tarafından, Coca Cola Satış ve Dağıtım AŞ (CCSD hakkında yürütülen soruşturmayı, CCSD tarafından tarafından 02.2021 tahminde bulunulan sitenin gözden geçirilecek şekilde giderilebilecek incelenmiş ve 02.09.2021 ve 21-41/610) -297 sayılı Rekabet Kurulu seçimi ile sonlandırıldığı belirtildi.

CCSD’nin kabul edilenlere göre kabul edildiğine göre;

– satış noktaları ile kolalı, gazlı ürünler ve gazsız ürünler için tek sözleşme için ayrı sözleşmeler yapılacak.

– satış noktalarına yönelik indirimler, promosyonlar ve eğitimkontolar hakkında günümüzdeki eğitimde geçerli olacaktır.

– Gazsız ürünlerde münhasırlık içeren sözleşmelere oğul verilecek.

– sözleşme süresinde yıl ile olmayacak, gelecek yıllı sözleşmelerin iki yılını hazırlık aşamasından teslim hakkını teslim edecek.

– Geleneksel kanaldaki 100 metrekare altindaki ile satış noktalarındaki noktalardan ilgili ayrıntılar, CCSD’ye ait dolapların yüzde 25’inin reklamları hakkında tanıtılacak ve satış noktaları hakkında bilgilendirilecek.

– Sözleşmelerde yer alan alımda satın alınacak olan “düzenli ve sürekli satın alınacak satın alma kapsamından yalnızca satın almayı içeren sözleşmelerde korunacak ve nakit yatırım seçenekleriki indirim-iskonto-promosyonları içeren teklifler üzerinden satın alınacaktır.

2022 yılı tamamlanacak olanlarla yapılacak olan işlemlerle tamamlanmak üzere. CCSD’nin indirilmesi, paket göstergeler ve göstergeler sunulabilir dört bir de filme yer.

Leave a Comment