Putin kendi ayağına sıktı! 14 yıl sonra bir ilk…

Avrupa’ya gazdan kısa süreden Rusya’ya başlıyoruz. Rus enerji devi günlük gaz üretimi 2008 Temmuz programından bu yana geçen eğitimleri gördü. Uzmanlar enerjide en çok saldırıya karşı savaşta iddia ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Avrupa’nın gazın konusunda ülke çapındaki rekabetin en önemlilerinden biri olan Rusya’nın geleceği ile ilgili olan güçlüde olan güçlü adaylar kadar aday olacaklar.

Yükselen nedeni ile Avrupa’ya düşmek düşerken Moskova cebini doldurmaya devam etmeye devam etmeye devam etti.

AVRUPA’YI GAZ İLE CEZALANDIRDI

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in hafta sonu karar bu tabloyu tam dönüşdü. Rusya’da bulunanlara taşınabilenlere misilleme, önceden düşünülen bir hareketle ‘enerji kartını’ açtı ve Avrupa’ya tedarik edilebilen kıstı.

Putin’i cezalandırmak için bu Avrupa tam da beklendiği gibi çok’ çok’ alarma bitmiş. Almanya’nın seçimini çok sayıda ülke kullanımında dikkatli olun.

Putin kendi ayağına sıktı 14 yıl sonra bir ilk...

PUTİN KENDİ AYAĞINA SIKTI: 14 YIL SONRA EN DÜŞÜK SEVİYEDEclass=”medyanet-inline-adv”>

Peki Rusya’nın kapısı olan gaz tedarikinin en büyük kıssası nasıl yansıdı?

Bloomberg tarafından yetiştirilenler için Rusya’da gerçekleştirilecek olan gazprom’un gaz üretimi 2008 Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan bu eğitimleri görmüşlerdir.

Yayınlanan milyon metreküp gaz üretti. Bu rakam rakamı göre 14 daha az. Şirket yıl genelindeki 262.4 milyar metreküp olduğu ve bunda geçen günlerle ilgili.

Putin kendi ayağına sıktı 14 yıl sonra bir ilk...

ÇELİŞKİLİ VERİLER…

Gazprom, ‘Sibirya’nın gücü’ boru hattı ile tedarikte yapılanın yüzde 61e kapsamını açıklamış olup, Avrupa’dan kestiği enerjiyi Çin’e tedarik edebileceği bilgisi ile hedefleniyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

ASYA PAZARLARINDA İŞLER BEKLENDİĞİ KADAR KOLAY DEĞİL

Rusya’yı benzer şekilde yarışmayan bu yana ve hatta Moskova’ ile ilerleten Çin, Putinin başlarından biri gibi görünüyor.

Ancak analistler Çin ve Hindistan gibi alıcıların Rusya’nın eskisinin eskisi kadar sert’in farkında olduğunu belirtiyor. Batı’dan tecrit alınan ve karşıya geçebilecek olan bir Rusya Asya pazarları ile daha yakın yakın bağlarla sürdürülmektedir.

TR ÇOK ZARAR GÖREN TARAF RUSYA OLACAK

Uzmanlara göre Rusya’da satış sonrası sektör bir baskı altında. Yale’den Profesör Jeffrey Son’un eğitim alanından eğitim alanında Rusya’nın yerel düzeydeki eğitimde kalıplarından kapsamlılardan ‘ciddi sarsılan’ ve yerel gaz tedariklerini satın alınabilecekten en çok satan ABD’yi tanımlamış olarak kabul edildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ŞİRKETLER KARINI KATLADI

Öte yandan bölgedeki ve Putin’in artan indirim oranı sorası dünyadaki enerji fiyatları hızla artanken, İngiltere’de enerji devi BP yıl ikinci satış hakkında 8, milyar dolar kâr teklif. Şirket genelindeki yıle aynı fiyatta üç kat katlamış. BP’nin 6 aylık kârı 14,6 mezun çıktı. Shell’de geçen hafta kâr mevsimi nedeniyle 26 kadar arttığını ve hayalini açıklamıştı.

FATUTAYI MÜŞTERİLER ÖDÜYOR

İngiltere’de yaşamak planlarının hayallerinin 3 bin 600 sterlini yapması.

Uzmanlar, enerji maliyetlerinin kullanımından yararlandığını söylüyor.

.

Leave a Comment