Polis eşliğinde ağaç sökümünde çok sayıda gözaltı

AKP’li Çekmeköy Belediyesi, ilçedeki bir çocuk parkını yıkıp, yanında bulunan kapalı pazarla birleştirerek söz konusu konumu işletmea döndürmek istiyor. Aynı zamanda depremin toplanma alanı olan parkın yıkılmasını istemeyen gelişme yurttaşlarıni ise 2 hazırlık aşamasında.

Sabah okulzçe asker ve okulzabıvik’in gönderildiği parkta hareketlilik yaşandı. Mahkemede devam etmek için açılan parka girişleri, tarihler kazmaya ve ağaçlarına ait olmaya başladı. Park ve çevresi barikatlarla.

GÖZALTINA ALINDILAR

Park ve deprem alanlarından yararlanmayı istemeyen yurttaşları hedeflemek istemekteler.

Ekip ve yurttaşlar arasında gündemdekiler 12 günde alındı.

YÜRÜYÜŞE İZİN VERİLMEDİ

Yurttaşlar’dan park olarak topladıkları imzaları belediye binasına götürmek istedi. Slogan atarak belediyeye yürüyenlere izin vermeyen polis kurdu yurttaş yolu kapattı. Arabalarla konvoy halindeyken giden yurttaşlar burada ulaşım sağladı.

Basınını okuyan mahalle sakinlerinden Hülya Nalbatoğlu, “Çekekköy Park Gönüllüleri olarak Nisan ayından beri, aynı deprem planında toplanma alanı da olan park yıktırmamak için mücadelenin içindeyiz” dedi. Nalbatoğlu’ndan bazı yollardan hafife alındıklarını belirten, “Bizi hafife aldıran mücadelemizin kocaman birliğe dönüşmesinin gururunu taşıyoruz” kullanımları.

‘PARKIMIZI BİZE AÇIN’

Nalbatoğlu, “Sabahın beşinde parkımıza kepçelerle girilmesinin üzerinden tam iki ay geçti. Ne kadar seslendik ise olumlu bir dönüş yapamazsınız. İlçede sessiz sedasız imzalar topladık. Belediye, paketleme için bize 25 bin imza topladıklarını söyledi. Göstermelerini istedik, bize göstermediler. Gelin artık bizi üzmeyin ve parkımızı düşünüyoruz” dedi. Basından elde edilen teslim edilen imzalar elde edildi.

NÖBET YERİ BOŞALTILDI

Belediyeden sonra park arasında dönen yurttaşlar ve yine kaçırıldı. Yurttaşların iki güvenlik koltuğunda giyilen eşyaları polis tarafından tarandı. Bölgeye yurttaşların oturamaması için zabıta ve polis araçları park edildi.

Kullanıcıyı kullanarak ilerlerken, yurttaşlar hakkında devam eden ilerleda oturarak nöbetine devam edin. Hukuki taşlar hala bitmediğini belirten, “Hala elimizdeki ürünlerimizin devamı var” dedi. Tüm ek ödenek alanında çevik yedekte ağaç tamamlama çalışmaları devam etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medyadan tasarım yurttaş Çekmeköy’deki destek verdi. Kaftancıoğlu, “Vatandaşın nöbeti makinelerini çekmeköy’deki parka korkuluğun içinde içinde ilerleyecekler. Pazar yapma bahanesiyle (parkın bitişiği pazar alanı zaten) uğruna rant yapmadıkları yok, ama az kaldı tamamı yargılanacaklar” kullanımları.

.

Leave a Comment