PlayStation 4 sona yaklaşıyor – Teknoloji
Sony2022 mali açıdan ilk çeyreğine mali açıdan bakma 29 Temmuz’da. PlayStation 5 Tarih kitapları, geçen gün aynı zamandakileri 2,3 yaşında 100.000 ile bulate 2,4 milyon adede ulaştı.

Ancak kazanç raporunda yer almayan Bir dikkat çekici nokta ise PlayStation 4 oyun konsolunun görseli. Sony ilk kez PS4 konsolları için veri yayındı. Bu da konsolun yaşamda sona yaklaştığına işaret ediyor. Ayrıca PS5 toplam satışları şu anda 21,7 milyon adede ulaştı ve Sony, bu mali yıl içinde 18 milyon adet satma hedefi. Şirket noelden önce PS5 tedarik zincirini bildirdiyi ve üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

PlayStation 4, 117 milyon adet

Buna ek olarak, Mayıs düzenki bir toplantıda Sony, 2025‘ten itibaren artık kendi PS4 oyunlarını yapmayacağını açıklamıştı. Bu da girişimci olmak PS5 platformu kaydırılacağı anlamına geliyor. Verilere göre PlayStation 4’ün toplam satışları 117,2 milyon adedi aştı.

Aynı zamanda, yıl boyunca sadece 1 milyon adet PS4 sevk edildi ve Sony’nin amiral den için artık PlayStation 5. Şirket dışında, PS5 satışlarının, esas olarak ciddi bir üretim sıkıntısı altından geçen da kabul etti. Ancak Sony, PS5 tedarik da çözmüş zaten.


Leave a Comment