Petrol üretiminde 8. sırada! Rusya doğal gazı kesince Avrupa Birliği Afrika’ya yöneldi

AB, Rusya’nın doğal gaz indirimlerinin ardından alternatif olarak’ya yöneldi. AB Komisyonu Enerji Departmanı Genel Müdür yardımcısı Matthew Baldwin’i ziyaret etti.

Baldwin, Petrolleri Bakanı Timipre Sylva ve Maliye Bakanı Zainab Ahmed’in yanı sıra birkaç yetkiliyle bir araya geldi.

Baldwin, AB’nin gazın geleceği’dan görselleştirilmiş (LNG) ithalatını mevcut olan niyetinde 14’ün isteğinde olduğunu iddia ediyor.

RUSYA DOĞAL GAZİ TAMAMEN KESİBİLİR

Ülkeden yapılan tüm LNG sevkiyatlarının yüzde 60’ının Avrupa’ya Ukrayna’yı kaydeden Baldwin, “Avrupa, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve gaz piyasamızdaki eksikliktan sonra gaz konusunda dar bir arazi, belki de arzı projede mevcut” dedi.

DÜNYADA 8. SIRADA

Tespit kullanılmış petrol rezervleri yaklaşık 37 milyar varil olan, rezervlerin yüzde 3 sahip.

Ham petrol ülkesinin ilk 15 ülkesi arasında yer alan, dünyada en fazla petrol rezervine sahip 8. ülke ve petrol ürünleri bakımından 6. sırada yer alıyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİ YÜZÜNDEN 3’TE 1’İ ÜRETİLEMİYOR

Petrol yataklarının bulunduğu yer ve Delta tahminlerinde günde 1,5 milyon varilden petrol üretimi yapılabileceği belirtilmektedir.

Kaynak: AA

Son Dakika ekonomi Petrol grubu 8. sırada! Rusya doğal haritası kesince Avrupa Birliği Afrika’ya yöneldi – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment