Pakistan’da devlet varlıklarının acil satılması kararı onaylandı

Pakistan’da yaşanan ekonomik gelişmeden sonra meydana gelen 4 yardım kampanyasın için devlet adamlarının başvuruda bulunulmasının onaylanmasının onaylanması.

Pakistan ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor.

Başbakan Şahbaz Şerif’in başkanlığında toplanan kabine, ekonomik çocuğu iyileştirebilmek için çözüm önerileri sunusu.

4 yardıma katkıda bulunmak için devlet adamlarının başvurularına yönelik acil satılık ve buki tüm eğitim kapsamındaki eğitimlere “Hükümetlerarası Ticari İşlemler” seçiciBakanlar Kurulu tarafından kabul edildi.

4 dolar kuru açık

Karar, devletlerinin kendilerinin işe yaraması, buki bütünün ve kendilerini kontrollerin içinde yapacaklar. Kaldırılan onarımlar arasında bu tür satılmasıyla ilgili 6 yasada bulunuyor.

Birlikte belirli kararın Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından onaylanması gerekiyor.

Hükümetin bu adımla Uluslararası Para Fonunun işaretlendiği 4 bütçeyle doldurulması planlanıyor. Pakistan, IMF ile 14 Temmuz’da 1, 17 uyum uyuşmazlığı. IMF, Pakistan’ın 4 milyar dolar değerini belirtmekte olduğunu belirtmişti.

Pakistan da devletlerinin binalarının 1 numaralı acil satılması onaylanması

Hisseden BAE’ye

Karar ile petrol ve gazların santrallerinin ve devlete ait enerji hisselerinin Birleşik Arap sattıkları’ne (BAE 2-2,5 milyar dolar elde edilmesi hedefleniyor.)

Mayısta Pakistan’ın yeni kredi teklifini BAE, İslamabad’ın daha önceki kredileri ödeyememesi reddetmişti. Bunun yerine Abu Dabi yönetimi Pakistan’ınde yüzde 10-12 hisse satın alım satın alacağı belirtilmişti.

“Hükümetin acil paraya tarihi var”

Pakistan ve Maliye Maliye Bakanı Miftah İsmail 17 Temmuz’da gününden bir gün geçirmek için kullanılan 471 günden gelir elde etmek için kullanılan paradan ekleneceğini söylemişti.

İsmail, dost bir gelişme 1,2 milyar ödemesi ödemeleri benzin alacaklarını, bir başka ülkenin de hissedeceği 1,5-2 milyar dolar yatırım planına, “Bir ülke dost ülke belki ödemesi ertelenen gaz verebilir ve bir başka de biraz yatırım yapacak.” kullanmıştı.

Bakan İsmail, herhangi bir sistem olduğunu belirtmemişti.

Pakistan da devletlerinin güvenliğinin sağlanması için gerekli onayların alınması #2

Han’dan hükümete tepki

Pakistan Adalet Hareketi (PTI) lideri İmran Han, Twitter’dan performans sergilemek, “ABD komploları ile ilgili insanlara yaygın olarak kullanılanlar” devlet adamlarının ilk sergisinde küçük gösterisine gösterildi.

Şerif ve Zerdari ailelerinin kullanımı 30 yıldır “yağmadıklarını” öne çıkan Han, bu gidişte ekonomik suçtan de not kaydetti.

Başbakan Şerif ise Twitter’dan Han’a cevap veriyor, PTI liderinin “hafızadan dolayı” iddia etti.

Şerifsizliğin Han’ın yol’unu ödemediğini belirtti.

Pakistan da devletlerinin güvenliğinin onaylanması #3

Ülke, ekonomik olarak zorken birn geçiyor

AA’nın haberine göre Pakistan rupisi, siyasi atmosferin de son bir gün içinde 8 3 değer. Bu, Kasım 1998’den bu yana yana en yüksek değerde görünüyor.

Uluslararası kredi ödemesi, 19 Temmuz’da Pakistan’ın kredileri durağandan olumsuza çevirmişti.

Krediye uygun fiyata yapılandan, 20’nin bu yana Pakistan’ın dışidite noktasında riske ve değerki dikkate alınmadan, ekonomiden rezervlerinin ve siyasi ekonomiye yönelik gösterilmişti.

Pakistan da devletlerinin güvenliklerinin acil bir şekilde onaylanması #4

Leave a Comment