Öyle cevaplar veririm ki vallahi kimse yerinden kalkamaz

İYİ Parti Genel Müdürü Meral Akşeneresnaf ziyareti için Bilecik’in Söğüt ilçesinde yurttaşlara seslendi.

Akşener, “Söğüt’te’te diyorlar ama Güneydoğu’ya gittiklerinde de başarısız meçhulcu. Bunlar aynı yerde olamazlar. Sen aynı olamazlar. , vallahi kimseden kalkamaz ama çözüm değil” dedi.

20 Ocak 2020’den bu yana il il, ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan şöyle konuştu:

“ÖYLE CEVAPLAR VERİRİM Kİ KİMSE YERİNDEN KALKAMAZ AMA ÇÖZÜM DEĞİL”

  • Çünkü ben ve arkadaşları bir şey fark ediyor. Seçmen çırak çıkarılıyor, darı çırak çıkarılıyor. Birileri dümenini döndürüyor, sizi şuculuk buculuk üzerinden kavga ettiriyor. Doğduğunuz yeri, aileyi seçemezsiniz ama nerede doğduğunuz, kimin çocuğusunuz bu ülke için kutuplaştırma de düşünmediğimi düşünüyorum. Oysaki şuculuktan buculuktan bahsederken EYT’linin derdini konuşmuyorsun. Şuculuktan buculuktan atanamayan öğretmenleri konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan yaş atamayan gençlerini konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan esnafın, besicinin, çiftçinin derdini konuşursunuz.
  • O bu bucuymuş bu bucuymuş… Daha vahim, daha çirkin bir şey… Söğüt’te bana ‘PKK’lı’ diyorlar ama Güneydoğu’ya gittiklerinde de ‘faili meçhulcu’ diyorlar. Faili meçhulculukla PKK’lılık aynı yerde olamaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O seninle oturdun, ben değil. Bu devlet devleti devletti. Öyle can veririm ki, vallahi kimseden kalkamaz ama çözüm. O zaman yine siz unutuyoruz.

Esnaf ziyaretleri sırasında kuyumcuların anlattıklarını paylaşan Akşener, ölümlük altınlarını bozduran yaşlıların torunlarına kaynak aktardığını söyledi.

Siyasetçilerin bu dertler üzerinden ürettikleri bakımlarla rekabeti savunan Akşener, sözlerinin devamında ise Türk Telekom’un devri ile Ankapark değindi. Toplamda harcanan 38 milyar lira ile EYT’lilerin sorunlarının çözülebileceği KYK borçlarının silinebileceği, öğretmen atamalarının, okullarına yetiştirilebilecekleri sağlanabilecek, ücretsiz üreme atamayan çiftçi yetiştirilebileceği, gübre verilebileceği, mazot esnaf ve yemde indirilebileceğini kaydeden Akşener, buna karşı esnaf ve yemde indirilebileceğini kaydeden Akşener, buna karşı esnaf ve yemde indirilebileceğini kaydetti.

Esnaf ziyaretleri sırasında propaganda yapmadığını sadece dertlere ürettiklerini ifade eden Akşener, “Ama ağalar çok çok rahatsız oldular. Allah bana sağlık-sıhhat vermez, bu beden içinde olmayacağı, bu harami düzeninden bozulana kadar rahatsız ediciya devam etmiyor” şeklinde konuştu.

“EL ELE VERİP BU HARAMİ DÜZENİ SANDIKTA EMEKLİ EDECEĞİZ”

Seçmeni yeniden velinimet yapacaklarını belirten Akşener, şöyle dedi:

  • Buraya bütün ağaları getireceksiniz. Oylarınızı çok şık hale getireceksiniz. Ben dahil içinde karşınızda dikip, resmi tazim durduracaksınız. El ele verip bu harami düzende, helal oyunlarınızla, demokrasiyle emekli maaşı ödeniyor.

Leave a Comment