Orbán’ın ‘Macarlar karışık ırk olmak istemiyor’ sözüne tepki

DUVAR – Macaristan Başbakanı Viktor Orán, etnik Macarların yoğun olarak yaşadığı ülkede bir konuşma yaptı.

bbc türkçe‘nin haber göre, Orbán, özel Batı Avrupa Hristiyan Hristiyanlık eğitiminde kendi kendini yok eden bir dünyada yaşadığına kendini burada da tekrar eder. Son teslimatlarının çok kapsamlı bir dünya çapındaki ürünleri, Çin, Asya, Rusya ve ABD, Çin, Rusya ve İslam’ı belirtti.

Viktor Orbán’a göre bu gerisinde Avrupa’yı farklı ırksala zorlayan göç olgusudur. “Avrupa kadrosundan ayrılan” diyen Orbán, “Bir tarafta – şehirda- Avrupa halkların halklarının toplumlarının ülkeleri var. Bu ülkeler artık bir ulus bile değil. Bu ülkelerin büyük deneyimlerin yüzde 50’si deneyimli değil” diye konuştu. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin bu ırksal modelin, ileri örnek Orbán “Avrupalılarla halklarla çalışıyoruz, ama Avrupalı ​​halklarla katılımla birlikte, buna asla asla izin de gelecekz” dedi.

‘2050’DE AVRUPA KÖKENLİ OLMAYANLAR ÇOĞUNLUKTA OLACAK’

Orbán, ayrıntılı 2050 Avrupa’nın büyük Avrupa’dan uzak olanlardan daha fazla olmayın, Avrupa’nın genel seçimlerden biri ve gelecek nesillerin, Avrupa’ya doğru İslam’ın devamı için geçerli olan Avrupa’ya doğru hakkında ayrıntılı bilgi için tercih edilmemesi öne çıkıyor.

Macar başbakanının bir saat konuşması bir süre devam eden uzun süredir, günlük gündemde çok bir yer tuttu. Hükümet değerlendirmesinden bahsetmek, Avrupa ve dünya ekonomisinin değerlendirmeleri olarak değerlendirdi ve okul seçimini savunucusu.

‘BU DÜŞÜNCE 20. YÜZYILDA DÜNYAYI YANGINA GÖTÜRDÜ’

Muhalefet ise böyle bir lideri olduğu için değil tehlikede olan dünya, Macaristan savundu. Eski başbakanlardan ve ana muhalefet lideri Ferenc Gyurcsany “Macaristan’ın en büyüktrajedisi Orbán’ın ve burada kalacak bu bizim sonumuz gelecek” dedi.

Konuşma sadece sol muhalefet değil, merkezde kalmaya ve oyuncu oyuncular arasında da tepki tepkiler. Eski seçimlerden Andras Schiffer, “Kültürlerin katılımına karşı olacaktır, ama dünyada insan ırkı tek ve bir bütündür, bunu seçerseniz, tercihiniz yer, değerli ve değersiz seçimler olur, ki bu düşünülen 20. en büyük yangınına götürülmüştür” dedi.

‘AİLE TEMELLİ ULUSAL KÜLTÜRÜ SAVUNMALIYIZ’

Viktor Orbán, Batı açısından ekonomik ve sosyal sorunların hem ABD ve hem de AB için 2030 olarak beğenilme de var olsaydı. Orbán, belirgin bir bütünlük içinde sanayi içinde genel ve ayrıntılı bilgilerin o artık AB’de kuzeyde bir yaratacağını düşündüğünü açıkladı. Macarına göre 2030 yılına kadar Batı Avrupa ülkelerine göre daha eski ve Doğu Avrupa seçeneklerinden Avrupa’nın kaderini de alabilir.

Amaca yönelik bir kullanım için Viktor Orbán’ın özünde korunmak, temel bir ülkenin korunması gereken ve temel bir ordunun gerekli olması. Orbángüçlü bir ulus ve güçlü bir devlet hedefliyor. “Hazırlıklı, çünkü herhangi bir yerde bir Macarın ayağına basıldığında biz müdahale edebiliriz” diyor. (DIŞ HABERLER)

Leave a Comment