Önce Yeni Şafak, ardından Soylu: Cemevi saldırılarında ‘örgüt’ iddiası!

Yandaş Yeni Şafak gazetesi, Ankara’daki cemevi saldırılarını sol bir kurum olan Devrimci Gençlik Dernekleri ile ilişkilendiren bir haber yayımladı. Bugün İçişleri Bakanı Soylu da, saldırıda ‘örgüt’ tartışmasını öne sürdü. İddialar üzerine açıklama yapan Devrimci Gençlik onların kendileriyle ilgili gençleri, iddiaların hedefma girişiminde bulunduğunu belirtti.

Önce Yeni Şafak, sonra Soylu: Cemevi saldırılarında 'örgüt' iddiası!

Abone Ol

Google Haberleri

Ankara’daki eş zamanlı cemevi saldırılarının ardından yandaş Yeni Şafak gazetesi, bugün yayımladığı haberinde saldırıyı sol bir örgütle ilişkilendirmeye çalıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, bundan bahsedecek. Gelişmeler üzerine açıklama yapan Devrimci Gençlik Dernekleri, “AKP medyası saldırıyı hiçbir delile dayanmadan derneğimizle ilişkilendirmeye kiralama hizmeti. ‘Saldırgan’ olduğu iddia edilen bahse konularının derneğimizle herhangi bir şeyler yoktur” dedi.

YENİ ŞAFAK’TAN SOL ÖRGÜT İDDİASI!

Yeni Şafak’ta bugün Sarıca imzasıyla yayınlandığı “Cemevi’nden alınanda THKP/C’nin hakkında bilgi alındı.

Haberde, “Ç.CB’nin terör bağlantısı ortaya çıktı. Alınan TH göre, dernek/C DEV-YOL Devrimci Hareketci örgütünün açık alan yapılanması Gençliklerinde faaliyette bulunduğu anlaşıldı. AOK’nin sık sık Ç.CB. ile görüştüğü tespit edildi. Olay Eskişehir’de bulunan Ç.CB’nin, öğleden sonra İzmir’e göre hareket ettiği belirlendi” ifadelerine yer verildi.

YENİ ŞAFAK’IN PEŞİNDEN SOYLU: ÖRGÜT BAĞLANTISI VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da, saldırıya ilişkin yeni bir açıklama geldi. İHA tarafından “habere göre”, ” geçemevlerine saldıranların bağlantılı var diyen Soylu “Yakında açıklayacağız” kullanılır.

DEVRİMCİ GENÇLİK DERNEKLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Gelişmeler doğrultusunda Devrimci Gençlik Dernekleri’nden yazan bir açıklama yapıldı.

“Alçakça yalanları boşa çıkaracağız: AKP suçlarını devrimcilere yıkmanın peşindeyiz!” çalışmalar, “Saldırılardan sonra ise AKP medyasını hiçbir delile dayanmadan derneğimizle ilişkilendirmeye çalışma” ifadeleri.

“Akıp’ın anlattığı hikayeyi anlatıyor aşağı yalandır, tutarsızlıklarla dolu ve ‘saldırgan’ olduğu iddia edilen bahse konularının da derneğiyle herhangi bir şeyleri yoktur. Polisin ve AKP medyasının iddialarını hedef alacak saldırının saldırısını hedefma girişimidir ve saldırının hedefinde AKP’nin karşı tepkiyi protestoyi davayı çıkarmayı hedef alıyor. Bu kesinlik dernimize yönelik yalanlara yönelik süreç süreciyeceğimiz bilinemeyecek”.

Devrimci demokrat halkına bir hatırlatma da yapılan, “Devrimci bir planın bu şekilde hedeflenen amaç değildir. Yakın AKP tarafından organize edilecek daha geniş kapsamlı saldırı ve saldırı ve provokasyon için hedeflenecek bir ön plandır. Bu konuda dikkatli olunmalı.

BİR KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Öte yandan son gece ile yeni bir açıklama yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü, saldırıyla AOK ve Ç.CB’nin sıra BG adlı bir kişinin de Eskişehir’den alındığını duyurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment