Ne sağ, ne sol… İleri! ABD’de dengeleri altüst edecek siyasi hareket

ABD’de eski Cumhuriyetçiler Demokratlar, hükümet işlenemekten yakınarak yeni bir siyasi grup kurdu.

Forward adlı yeni partiye, eski Demokrat başkan adayı Andrew Yang ve eski New Jersey valisi Christine Todd Whitman eş başkanlığı yapıyor. Yang’ın İleri Partisine Ekim 2021’de uygulanmaya hazırsınız, şimdi iki başka örgütle birleşti.

Bunlar, eski Cumhuriyetçilerin ‘Amerika’nın Yenilenmesi Hareketi’ ve iki partili ‘Amerika’ya Hizmet Et Hareketi’.

Yeni ortaya çıkan siyasi sektörler, Amerika’yı farklı planlamak için mücadele edecek. Forward partisyonları ise onları bir araya getirmektir.

NE SAĞ, NE SOL… İLERİ

Partinin internet sitesinde, ‘NE SAĞ, NE SOL.. İLERİ’ sloganı yer alıyor.

Çarşamba Washington Post’ta yayınlanan bir görüşte, doğru tasarımın amacının uygulanması ABD için, “Ulu parçalayan ve siyasi sindirmeye yol konusunda kararsızlığı hedefliyoruz.” kullanımlar.

Amerikalıların hükümetlerine olan inancını kaybettiğini belirten liderler, günümüzde şu ifadeler yer aldı:

ABD’nin yeni bir siyasi partiye -ılım, sağduyulu okumalı bir partiye- acilen var. , Aşırı Zeki’yi düşünüyor.”

İleri, hedefine ulaşmak için, “adil, ekonomiyi güçlendirmeyi, Amerikalılara seçicilerde daha fazla seçenek sunmayı, bir hükümete daha fazla tercihi, nefreti reddeden bir eğitimmayı ve engelleri azaltmayı.” vadediyor.

İleriye dönük, 2024’ün sonlarına kadar, başkanlık ve seçimleri için, 50 eyalette kayıt ve oy kullanma hakkını kazanmayı planlıyor.

Andrew Yang, Reuters’e verdiği bir röportajda, partinin başlangıç ​​bütçesinin yaklaşık 5 dolar ve bağışçılardan önemli miktarda destek sağlayabileceğimizi belirtti. Yang, “Çok güçlü bir mali çalışmaya başlıyoruz. Mali destek olmayacak.” dedi.

Yeni partinin oluşumu, yakın zamanda yapılan bir anketin, Amerikalıların yalnızca yüzde 13’ünün doğru yönde ilerletildiğine inandığını öne sürmesinin geldi.

Yıldız Gazetesi

Leave a Comment